Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz Yutani #908 üzenetére

    Igen, és személy szerint nem vagyok biztos benne, ha nyáron megtörténik az ETH Pos átállás, hogy akkor hirtelen a piacra szabadulnak ezek a kártyák. Valamennyi biztos fog, de az arány számomra nagyon kérdéses. Valószínűleg jobban meg fogja érni megtartani őket és csákányolni mást az ETH után, mint nyomott áron eladni őket. De majd kiderül.

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #908 üzenetére

    0.0363 USD/Day for 1 MHash/s
    [link]
    Ez ilyen $3-3.5 egy 3080-ra.
    Amcsiban vmi 30c egy kWh. Egy nap alatt 4-6kWh -t ehet. Tehát ez még mindig napi $1.5-2.
    Ha olcsóbb az áram, mert mondjuk saját a szénerőmű, akkor lufit jobb is. Ezért még nem feltétlenül kell túladni a már meglevő hardveren, még leállítani se.

    A 3050-re mondta Steve, hogy $500-os ár esetén 2 éves megtérülés. Ez még nem az a szint szerintem, ami miatt elkezdenék visszamondani a megrendeléseket. Átveszik, üzembe helyezik.
    Talán új szállítmányt kevesebben rendelnek.

    Szerintem a mining rigek nem azért vannak piacra dobva, mert mindenképp szabadulni akar tőle, mielőtt rárohad,hanem hogy ha sikerül rajta túladni egy vállalkozó kedvű befektetőnek, akkor még úgy is busásan keres rajta. (Tudod, hasonlóan ahhoz, amikor a részvény vagy kötvény osztalék vagy kamatfizetés felé többet ér a névértéknél, mert bele van számolva, hogy mindjárt fizet)

    Azt nem tudom, hogy a tranzakciós díjra van-e ráhatása a bányásznak? Ő mondja meg, hogy mennyi a minimum, amiért hajlandóak hajtani a gépet, vagy a tranzakciót végrehajtó licitál és a legmagasabb díjat fizető élvez elsőséget. Utóbbi tűnik reálisnak, amely esetben ha a hálózat használatban marad, akkor egész alacsony ETH árak mellett is még megérheti a bányászat.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • LK

    addikt

    válasz Yutani #908 üzenetére

    Megtaláltam HA-n amiről beszélsz, szerintem még nem állt be az ára, ráadásul 1 nap alatt elfogytak mindenhol. Tartok tőle, hogy azokat a reggeli 110e-ért elkapkodott kártyákat dobta fel vki. 188-ért. Szerintem ennek köze sem lesz a későbbi már beállt árakhoz. A mostani helyzetben 200e. körülre saccolom. Ha nem lesz belőle, többre.
    A 6600 sem rossz kártya a teszt alapján egyébként, így van. Tudom nem szempont, de hogy a fogyasztásra 100W-ot mértek, azon csodálkoztam. Néztem egy másik tesztet ahol azt írták, hogy nem lesz időtálló a 6600. Nehéz kérdés, hogy melyiket,de egy biztos, hogy ennyiért nem kellenek.

    "óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #908 üzenetére

    A spanyol hatóságok rajtaütöttek egy helyen, ahol a várakozásokkal ellentétben nem marihuána termesztést, hanem bányászati tevékenységet találtak.

    Ez persze önmagában még csak a spanyol hatóságok bugyutaságáról mondana valamit. Viszont a cikkben leírják, hogy a helyiség illegálisan volt rákapcsolva az elektromos hálózatra.

    Vajon hány ilyen lehet még világszerte? Korábban b-vel lamentáltunk Azon, hogy a bányászat nem független üzleti tevékenység. Ha a a folyamatosan zümmögő gépek felhajtják az áram árát, akkor bizony nagymami is meg fogja fizetni az árát, hiába nincs semmi köze a gpukhoz.
    És most kiderül, hogy lehet, hogy nem nagymami IS, hanem sok esetben kizárólag nagymami fizeti meg a növekvő energiafogyasztás árát?

    Még egy dolog: a kommentszekcióban írja valaki, hogy hát ez egy kishal volt és bedobott egy gépet, hogy hogy néz ki egy valódi farm (raktárház 4-5 méteres polcokkal)
    Megemlíti, hogy léteznek bérbe vehető farmok is.
    Ezt most csak azért mondom, mert eddig én azt feltételeztem hogy a bányászok és a kriptovaluta tulajdonosok, spekulánsok, egészen más emberek. (Cégek ) de abban lehet valami, hogy aki pl ethereumot tulajdonol, vagy azzal kereskedik, annak érdeke lehet számítási kapacitást bérelni, hogy az elvégzett tranzakciók után jutalékot és jutalmat is ő kaphassa. És ami még fontosabb lehet, hogy az elvégzett tranzakciókat biztosan legyen aki végrehajtsa.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák