Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    Értem én, hogy promótálni kell a céget/szolgáltatást (jelen esetben a GF Experience-t), de hogy ebbe miért kell belekeverni a konzolokat is, nem tudom...

    Ez a hír csak és kizárólag marketingfogás, ezzel persze nem szeretném megsérteni a PC-s játékosokat (jelenleg én is az vagyok), sem a hír íróját, de ez az egész csak egy trollkodás az nV részéről. Ennyi erővel mondhatta volna azt is, hogy a konzolok sz*rok, a PC a király.

    Nem akarok trollkodni, nem ezért írtam, csak olvastam a sorok között.

  • zsigus

    őstag

    válasz osztraksajt #7 üzenetére

    és Abu: így már érthető.

    Az utóbbi időben nem igazán követem az eseményeket ilyen téren.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz Jim Tonic #14 üzenetére

    Szerintem is valami hasonló próbálkozás lesz ha megvalósul.

    Nem bánnám, mert legalább (talán) beindulna valami Linux fronton, de ki tudja.

  • zsigus

    őstag

    válasz Jim Tonic #86 üzenetére

    Szerintem az első próbálkozásuk nem lesz nyerő. Már próbálkozott valaki egy PC alapú konzollal, és elég nagy kudarc volt. Persze nem feltétlenül amiatt, hogy PC alapú, de az MS egy picit nagyobb cég mint a Valve, szóval nem hinném, hogy komoly sikereket tudnának felmutatni majd, már csak amiatt sem, mert olyan marketingkampányt sem tudnak a gép mellé tenni mint az MS az Xbox mellé annak idején.

    A három ilyen konkurencia mellett elég nehéz lesz érvényesülni. Persze rengeteg HL rajongó van, és van még egy-két címük ami sikeres, de nem hiszem, hogy rögtön nagyot durranna a gépük.

    Ha pedig arra céloztál, hogy olcsóbban adják majd a játékokat, akkor nem hiszem, hogy működne. Miért kivételeznének velük? Az MS-nek két platformja is van, mégis ugyanannyiért adják a játékokat boxra, mint PS3-ra. A Valve is ugyanitt lesz, ha megjelenik a gépük.

    Maximum a digitális terjesztéssel tudnak majd előrukkolni (amiben jók), és az adathordozó elhagyása miatt valóban olcsóbbak lehetnek a játékok, de erre a konkurencia is válaszol ha akar. A Sony-nál már most is lehet digitálisan vásárolni AAA címeket, egyelőre annyiért mint lemezen, de ha akarnak léphetnek ők is.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz mrhitoshi #96 üzenetére

    Ha egy Valve konzolról beszélünk, akkor biztos lehetsz benne, hogy ők sem fogják megtartani a PC teljes funkcionalitását. Linux alapú lehet majd a OS, de ez szvsz teljesen át lesz gyúrva. Mint kb. az android.

    Egy PC alapú konzol sem fog többet nyújtani mint egy konzol, és ugyanaz lesz a felállás mint jelenleg: a gyártó diktál. Nem lesznek nyílt forráskódú programok, és nem lehet majd több dolgot megoldani ezzel a géppel mint a többi konzollal.

    Az árak tekintetében pedig saját maguknak ártanak majd hosszú távon, ha nem zsebelnek be annyit mint mindenki más. Driver problémák meg szintén nem lehetnek. Nem lehet majd rá Win-t telepíteni, nem férsz majd hozzá olyan dolgokhoz amihez nem akarják stb. Egyféle HW, a megfelelő támogatással.

    Sokan úgy várhatják a Valve gépét mint a messiást, de itt is egy konzolról beszélünk, ugyanaz lesz a helyzet az ő gépükkel mint ami most a többivel.

    A konzol az konzol.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz dabadab #102 üzenetére

    Nem tudom. Szerintem ha be akarnak lépni komolyan a konzolpiacra, akkor ez nem jó megoldás. Ennyi erővel vásárolják fel pl. az Acer-t, aztán gyártsanak Valve márkanevű notikat/PC-ket.

    Szerintem nem akarták magukra haragítani a PC-s játékosokat, és ezért adagolják a híreket, szépen lassan, aztán ők is egy Xbox Classic szerűséggel fognak majd előállni. De ne legyen igazam...

    sh4d0w: Ez a másik dolog amit írni akartam (de nem vagyok szakértő). Az OpenGL elég? Sztem saját SDK lesz majd a géphez.

    Egyébként generációnként bővül a konzolpiac, azt nem tudni, hogy az exkluzív játékok miatt van e ez így (bár mostanában egyre több játék konzol-exkluzív, és nem jelenik meg PC-re).

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz dabadab #105 üzenetére

    Nem tudom, még egyelőre elég zavaros ez az egész. Kiderül majd, addig felesleges találgatni. :)

  • zsigus

    őstag

    válasz Malachi #112 üzenetére

    "Gabe Newell szerint a saját hardverük viszonylag zárt rendszer lesz, így komolyabb flexibilitáshoz továbbra is lehet PC-t használni."

    Hardveresen és szoftveresen megoldható lenne az, hogy egy nappaliba való PC-t készítsenek, de mi a helyzet az irányítással?

    Adnak hozzá egy gamepad-et amivel irányíthatod a játékokat. Adnak hozzá egy billentyűzetet és egy tabletet/tapipadot, amivel böngészhetsz, mail-t írhatsz stb. és adnak hozzá egy távirányítót a médialejátszáshoz? Vagy mi? Mert ezt egybekombinálni, kompromisszumok nélkül nem lehet.

    A PS3 kontrolleréhez van pl. felszerelhető qwerty bill., de már ránézésre is rosszul vagyok tőle, a kontrollerrel pedig 15 perc mire beírod egy hosszabb weboldal címét. A Wii U gamepad-je pedig nehéz, és játékhoz kényelmetlen hosszú távon (az itt olvasható teszt szerint). stb. stb.

    K_mester: Valóban megvan a Valve, de hosszú távon nem lesz meg ha tartani akarja a lépést a többiekkel. De ez még egyelőre a jövő zenéje, ha konkrétan kiderül mire is gondoltak majd visszatérünk rá. :)

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz tDr1v3r #118 üzenetére

    Nem mondtam olyat, hogy nem lehet. De te melyik lehetőséget választanád a kettő közül ha pl. böngészni szeretnél: bill. vagy kontroller?

    Erre mondtam azt, hogy kompromisszumokat kell kötni ilyen esetben. A PC tökéletes funkcionalitását nem könnyű adoptálni a TV mellé.

  • zsigus

    őstag

    válasz $p@rr0w #120 üzenetére

    "Nagyobb összegbe mernék fogadni hogy a valve engedni fogja a konzoljára bármilyen bill-egér csatolását a kontroller mellett."

    A Sony is engedi, csak játékokhoz nem használhatod (legtöbbször), itt valószínűleg arra is használhatod majd, de itt nem erről van szó. Hanem erről, amit korábban már leírtam:

    "A PC tökéletes funkcionalitását nem könnyű adoptálni a TV mellé."

    mrhitoshi:

    "Ha a Valve lépni akar, akkor csakis az árakkal tud"

    Két lehetőségük van szerintem.

    Ad 1: Csinálnak egy teljesen zárt rendszert, mint az összes többi (konzol) gyártó. Ilyenkor ha újoncként árversenybe kezdenek abból csak bukta lehet.

    Ad 2: Csinálnak egy valamilyen szinten nyitott rendszert, Linux alapokon. Használ annyi ember Linuxot aki PC-n játszik, hogy a Steam-el ugyanolyan árakat tudjanak elérni mint most Windows-on? Nem. Vagyis az ő gépük lesz kezdetben az egyetlen, ami miatt portolni kell a játékokat Linux-ra is. Tudnak olyan árakat kínálni ennek fényében, hogy árversenybe kezdjenek, és még hasznuk is legyen rajta? Nem

    "Egy egyszerű felhasználónak az kell, hogy fusson rajta game, tudjon teljes 3D-s filmet lejátszani rajta, és netezni. Ezt megfejelve DLNA-val, meg különféle szolgáltatásokkal, máris jobb lenne, mint a PS3."

    Miért is? A PS3 is tudja ugyanezeket. Van DLNA, mkv-n kívül szinte mindent játszik (a 3D BD-ket is), van rajta böngésző, lehet hozzá használni egeret és billentyűzetet, és futnak rajta a játékok is.

    De ahogy már korábban írtam, nem arról van szó, hogy több kellene egy konzoltól, hanem arról, hogy mindenki teljes PC funkcionalitásról beszél, de itt az nem lesz.

    "Ha tényleg Linux alapú lesz, akkor MS felkötheti a gatyáját, mert a Valvenek van akkor húzóereje, hogy hátrányba kerüljön a Windows a játékpiacon. Ha ez megvalósul, akkor igen kemény verseny alakulhat ki a PC platformon, ami nekünk tökéletes."

    Sztem messze nincs akkora befolyása és tapasztalata a Valve-nak, mint az Microsoft-nak. De nagyon örülnék neki ha megszorongatnák őket.

    Jim Tonic:

    "Nem, mert az lesz a lényege, hogy életben tartja a PC-s játékokat. Ugyanaz a program futna rajtuk. Pont ettől lehet ütős. Már megjelenéskor rengeteg játék lesz rá elérhető."

    Nem hiszem, hogy Linuxra olyan sok játék lenne. Nemrég kezdték el a saját játékaikat is portolni rá.

    Low Noise:

    "Lesz hozzá gamepad, billentyűzet és egér, én ezekről hallottam eddig.
    Ez önmagában olyan áttörés ami más konzolnál nincsen.
    Vagy ha van mint xbox-nál az xfps akkor az totál bugos, nem natív megoldás."

    Én még nem hallottam erről. De sztem ha lesz is, akkor is valami extra csomagban, mint a PS Move bundle, vagy az Xbox Kinect csomag.

    PS3-on támogatva van az egér/bill. használata, csak a fejlesztők nem használják ki (illetve olyan kevés játék támogatja, hogy statisztikailag ez 0%). Itt persze más a szisztéma, de ez nem akkora újdonság (főleg mert még a PS1-nél is volt gyári!, külön megvásárolható egér).

    Ha valakit kihagytam szóljon. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz $p@rr0w #139 üzenetére

    Az a baj, hogy nem csak Linux-ra, hanem Mac-ra is elenyésző az AAA játékok száma.

    Itt egy lista az EA kínálatáról. A lényeg:

    PC games: 121
    PC games download: 141

    Mac games: 31
    Mac games download: 15

    Van egy kis különbség... Nyilván a fejlesztők számára nem mindegy, hogy a platformok között mennyire könnyű az átjárás, de ha tényleg Linux alapú lesz a Valve konzolja, akkor így is majdhogynem a nulláról indulnak... Mint minden más konzol.

    Иван:

    Itt nem a Linux a lényeg. Itt egy konzolról beszélünk, tehát nem kell a saját gépedre linux-ot telepíteni, és nem is lehet azt az OS-t elérni amit ők a saját konzoljukra készítenek. Már korábban idéztem egy cikkből melyben azt nyilatkozták, hogy az ő rendszerük viszonylag zárt lesz, tehát nem egy normál értelemben vett PC-ről beszélünk, hanem egy kész gépről. Ahogy most bemész a boltba és veszel egy PS3-at/Xbox-ot, ugyanez lesz a Valve konzol is. Egy teljesen átgyúrt operációs rendszerrel, fix hardverrel, amit rádugsz a TV-re és megy.

    A játékok árai majd kiderülnek amikor megjelenik/bejelentik, de mivel itt egy konzolról beszélünk, amiknél a konzol gyártója is részesedik az összes eladott játékból (ezért drágábbak a PS3/Xbox/Nintendo játékok, mert a Sony/MS/Nintendo is pénzt kap utánuk), ezért szerintem valószínű, hogy drágábbak lesznek, mint a Steam-ben Windowsra.

    Azt, hogy mennyivel nem tudni, csak találgatok. Már korábban felvázoltam a lehetőségeket (legalábbis egy részüket, a mostani helyzetből kiindulva), de konkrétan addig nem tudni, ameddig ki nem derül, hogy pontosan mit akarnak, vagy hogy mi is ez a gép, vagy hogy hogyan történik a terjesztés, lesz e benne optikai meghajtó (sztem nem, de merész húzás lenne elhagyni), stb. stb.

  • zsigus

    őstag

    válasz #57919488 #199 üzenetére

    "És konzolhoz, hogyan szeded le a frissítést net nélkül mond már el?"

    A játékok lemezén rajta van az a verzió ami kell az indulásukhoz.

Új hozzászólás Aktív témák