Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz deadelon #17 üzenetére

    Szerintem ha pár éven át olvasgatsz ilyet hírek szintjén, nem nehéz kialakítani egy olyan szintű képeket ezekről a fogalmakról (nem csak erről a két példáról, hanem úgy általában szakszavak és fogalmak), hogy sejted mit jelentenek (elmagyarázni már lehet, hogy nem tudnád egy teljesen amatőrnek úgy, hogy egy igazi szakmabeli ne röhögjön ki, mert nincs a fejedben se a száraz lexikális definíció, se valami gyakorlati tapasztalatokat emléke, mikor belefutottál ezekbe, vagy komolyan fontolóra kellett venned őket bizonyos gondolatmenetekben, de nem lesz teljesen kínai).

    A gond itt inkább ott van, hogy ilyen "lelkes amatőr" szinten talán még könnyebb hülyíteni az embert a kicsit komplexebb elméletekkel, mert nem borul ki azonnal a bili az alól, ami elsőre következetesnek hangzik, de nem teljesen egyértelműen következik egymásból a fonál, hanem maradnak nyitott kérdések, amiket csak elfed a homály, vagy egy ügyes fogalmazási csavar. Ettől tűnnek mindig magasabb rendű technológának az AMD kütyük, amik aztán a valóságban lassabbak és többet fogyasztanak, akár azonos áron vagy drágábban. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lacccca87 #43 üzenetére

    Nézegettem én az új hardware-eket is. Tavaly puszta heccből és kíváncsiságból is komolyan fontolgattam, hogy Ryzen+Vega gépre váltok Sandy+Pascal-ról, akár még úgy is, ha a tesztek alapján picit rosszabb döntésnek tűnik. Pontosabban korábban még Sandy+Hawaii-ról, de nem tudtam kivárni a Vega-t, a Polaris-okat pedig inkább csak csákánynak használtam (vettem egyet megjelenéskor, és játékra egyáltalán nem győzött meg, de jó ötletnek tűnt Ethereum-ot tekerni még annó), a Furika pedig egy vicc volt, ahogy aztán a Vega is olyan rossz viccnek tűnt nekem, hogy az akkor már nem Hawaii, hanem Pascal helyett őrültségnek tűnt volna, illetve a Ryzen sem volt túl meggyőző a 8600K mellett, főleg hogy játszom is és nVidia driver-ekkel még inkább jobbnak tűnt erre az Intel hagyományos mag-cache felállása, mint a fabric téma, illetve régebbi játékok esetére is jobbnak a magasabb tuning órajel, mint a több mag (és akár szál, bár egyik gyártó SMT megoldásáért sem rajongok, szóval hiába adja kvázi ingyen az AMD, könnyen lehet hogy a 8700K-n is inkább letiltanám, ha valamiért olyanom lenne...).

    Szóval nézegettem teszteket bőven. De nem tudom te olvasgatsz-e esetleg ilyen "alternatív" elmélkedéseket is, mint pl.: gbors - Játékos VGA-k fejlődése az elmúlt 10 évben

    (#44) nyakdam - Persze, mindenre lehet találni olyan alkalmazási területet, amire jók, de a bányászat egy előre nem látott és kiszámíthatatlan hobbi (vagy ma már inkább üzlet, vagy ahogy többen szeretik hívni nyerészkedés). Ezért lehetnek drágák a Radeon-ok is, és egyik ok a listán, amiért nem megy csődbe az AMD VGA-s részlege. Ha így nézzük nekem is vagy harmindszor annyi Radeon-om volt, mint Geforce-om és örültem is a munkájuknak, de játékra a HD5800 volt az utolsó, amivel elégedett voltam és a HD4xxx (már nem emlékszem a számra, de a sorozat legjobb 1 GPU-s kivitele) a legutolsó igazán jó vétel, utána csak nyafogni tudtam miattuk. Nem úgy, mint a GTX1070, ami kellemes meglepetés volt, pedig nem hittem, hogy megéri az árát (még az áremelkedés előtt vettem viszonylag új korában).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dandris #48 üzenetére

    A hozzászólásában még nagyobb gond a záró kérdés, hogy "mégis miben van lemaradva az AMD?", ami nyilvánvalóvá teszi, hogy teljesen elsiklik afelett, mennyi időkülönbség volt a GTX1070 és Vega56 megjelenési dátuma közt (na meg hogy milyen sokáig volt még a megjelenése után kvázi beszerezhetetlen, majd mennyire irracionálisan magasan rekedt a Vega kereskedelmi ára).

    Sokaknak már rég a gépemben porosodott a GTX1070, mielőtt egyáltalán bejelentették a Vega-t. Már több, mint egy éve használom a 1070-est, de még mai napig várhatnám epekedve, hogy lemenjen oda a Vega56 ára, amennyit a 1070-ért kértek annó (persze közben járt magasabban a 1070 ára is, de már visszakúszott, míg a Vega reménytelenebb esetnek tűnt).

    De még ha egy árban lennének és egyszerre jelentek volna meg, akkor sem feltétlenül a Vega lett volna a jobb választás. Szóval ja, 1-2 év lemaradás az semmi, 15-30% árkülönbség az semmi, 15-30% fogyasztás különbség szintén semmi... De ha egy pár tesztben esetleg 5%-al gyorsabb a Vega, na az már valami (akkor is ha, ha a tesztek >50%-ában nem). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nyakdam #58 üzenetére

    A Radeon termékcsalád tudtommal mindig játékra készült, akkor is ha gyakorlatilag sokkal többet használták másra (crypto-bánya, folding@home, kisiparos render/compute akármik) az utóbbi ~8 év nagy részében. Ez a fajta érvelés másrészt kétélű penge is:

    Ha így nézzük, akkor vesd össze nyers erőben a professzionális Vega-t és Volta-t, vajon tartja-e a lépést az AMD olyankor is HPC-szerű felhasználáskor, mikor a Tensor magok is ki vannak használva.

    Az, hogy olyanoknak adsz olyan extrákat, akik nem tudják ezt kamatoztatni, még nem nagy előny. Jó példa volt erre az AMD féle fix funkciós tesszelátor, amit aztán a gyakorlatban nyakon alázott az nVidia az emulált kivitellel (ami rugalmasabb, így adott szituációkban gyorsabb is volt). De legalább ez is foglalta a helyet az AMD GPU-kban, amiket az ilyen fix funkciós és extra tranzisztorigényes dolgok miatt állandóan az ideálistól magasabb feszültség/órajel konfigurációban kell hajtani, amitől melegednek és zajosabbak a gyári léghűtőkkel, mert "holt súlyt" cibálva kell tartaniuk a lépést a szellősebb kivitelű nVidia GPU-kkal.

    Persze ezt is lehet kétféleképp nézni, meg lehet magyarázni úgy is, hogy a Microsoft és a játékfejlesztők hibája, hogy nem ugranak rá azonnal minden ilyen új AMD funkcióra, nem mindenki más állandóan hozzájuk igazodik kezet-lábat törve, mert akkor milyen jó lenne ... nekik (az AMD-nek) és állítólag nekünk is (játékosoknak).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák