Új hozzászólás Aktív témák

  • CrabyNULLA22

    friss újonc

    Az is egy figyelembe vehető dolog, hogy a facebookot sem legfőképp a nagy piaci rések miatt "találták föl", mert az Internet elterjedésével szükség szerű volt egy olyan oldal ahol, az emberek könnyen, gyorsan tudnak üzeneteket küldeni.
    De ehhez a facebook azért hozzá adta, hogy ne csak egy profil legyen névvel, amin üzeneteket küldhetünk, hanem legyen egy közösségi felület, saját felület, ahol az emberek, mintegy virtuális "életet", tevékenységet is folytathatnak.
    Ennek a virtuális életnek egyébként sok értelmét nem látom, bár tény hogy vannak olyan emberek akik ezt élvezik és szeretnek fent tartani egy virtuális profilt, de ennek több negatív oldalát látom, mint pozitívat, az egyénekre és a közösségre nézve is.
    Vannak érdekek is amik ehhez fűződnek, hogy az emberek minél több információt adjanak ki magukról, vagy minél több az online óra, tevékenység, nekik annyi + információ, amit már különböző AI-k felhasználnak, célzott hirdetésekre, vagy politikai befolyásolásra, vagy bármi egyébre, tehát ez a rengeteg információ amit mi online eltöltünk, és nagyon hasznos valakiknek. Ugyanúgy a google-ben vagy a youtube-on.
    Az is egy érdekes szempont hogy, miért pont a facebook, vagy a twitter, a legnagyobb közösségi médiák, miért pont azok tulajdonában van akikében.
    Lehetne a világ legnagyobb közösségi oldala, köztulajdonú is.
    De amúgy, ott vannak az olyan egyéb lehetőségek mint a viber, ahol ugyanúgy lehet gyorsan, kényelmesen kommunikálni, de mégis a facebook annyival többet nyújt hogy lehetőséget ad az embereknek, egy online térre, és úgy néz ki az embereket ez meg fogja.
    Aztán ott van a kényelem, és a facebook egyszerű kialakítása, hogy belép az ember és már görgethet is órákon át, mert ilyen egyszerű az egész, az embereket mindig valami új dolog érdekli, és ez a hírek görgetésével ki is elégül.

    Szerintem a facebook, és a metaverzum, nagyon szorosan kapcsolódik egymáshoz, látszólag nagyon nagy a különbség, de az alap ötlet ugyanaz, hogy egy virtuális térben tevékenykedjenek az emberek, virtuális profilokkal.
    Ha ezt tényleg sikerül tovább vinni a facebooknak, akkor az eléggé rossz lenne.
    Ha tényleg minden területére be akarnák szoktatni az embereket, hogy metaverzumba tartsák a kapcsolatot, akkor eléggé elsivárosodna az ember.
    De ez alapból feltételezne egy elsivárosodott élet körülményt is, mert jól bele gondolva, szerintem jelenleg, az emberek 80%-ának meg sem fordulna a fejében hogy metaverzumban kapcsolódjon az embertársához.
    (Eddig a kommentem MikiLóS, kommentje előtt fogalmaztam csak most tudtam le írni.)

    Az biztos, hogy nem jó szándék vonala mentén akarnák a metaverzumra "rá szoktatni" az embereket, ugyanúgy, ahogy a facebookot sem elsősorban, a kommunikáció elősegítésére hozták létre, inkább, első ránézésre láthatatlanabbnak tűnő érdekek, vannak a háttérben.

    Ahogy a régebbi emberek, nevetségesen néztek ránk, akkori fiatalokra, hogy egész nap a "kompútert bámújjuk", és az ennél fiatalabb generáció, úgy látja hogy nevetséges, hogy a mai generációnak "össze van nőve a keze a telefonnal", úgy most én is ugyanilyen nevetségesnek tartom, hogy valaki föl vesz a szemüveggyanánt, egy "téglát", a két kezébe markol valamit, és vakon a szobába kalimpál és leveri a csillárt, és felbukik az asztalba, meg kiveri az ablakot... :D
    Szóval nem hinném, hogy az idősebb generációk, olyan rosszul látták volna a helyzetünket.

Új hozzászólás Aktív témák