Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz mepet #3 üzenetére

    Bár pénzzel nagyon kevés streamert támogattam meg, köztük is kizárólag csak EVE Online streamerek vannak ami amúgy is nagyon időigényes, az említett illető az állását hagyta ott hogy streamelhessen 1-2 évig, csak becsúszott nekik egy gyerkőc, munkát pedig nem talált. A sok sok 1$-ból (meg néhányak több ezer $-os donatejeiből) viszont jól meg tud élni, a gyerkőc sem nélkülözik és a stream is pompásan élvezhető, kivételesen akkor amikor egy-egy nagyobb volumenű űrcsatában viszont láthatod a saját hajód roncsait.

    Szerintem ez abszolút nem a pénz kiszórása az ablakon, ez a szórakoztatóipar egy külön ága. Akik jók benne, azok fix fizetés nélkül a rajongótábor nagylelkűségéből jól tud élni, illetve az esetleges reklámbevételekből, de ahhoz fel kell építeni egy színvonalas, nagy látogatottságú műsort, ami rengeteg időt, pénzt (gondolok itt az eszközökre, hardverekre, esetleg ha zene is fut alatta akkor licenszekre) felemészt.

    Azért mert valaki a TV-ben keresi a kenyerét és vezeti a saját kis kibeszélő/mellébeszélő műsorát és ismeri egy ország, a streamerekben sokkal nagyobb potenciál van, mert - bár csak bizonyos körök között- de világ szinten ismertté tudnak válni, majd ha kiöregednek akkor elmennek valamilyen műsort vezetni.

    A lényeg, számomra egy - amúgy ingyenes - streamért amit élvezek, nincsenek benne undorítóan hosszú reklámok, és tudom hogy a támogatás közvetlenül a szerzőhöz/ötletgazdához kerül (legalábbis a jelentős része) megér 2-3 automatás kávé árát, ha cserébe tovább nézhetem a műsort.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák