Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    "vagy belevagnak a mobil jatekok/appok fejlesztesebe"
    hát, amekkora katyvasz van most a store-okban, közel 0 esélyed van láthatóvá válni, de cserébe minden héten megtanulhatsz egy új SDK-t, és pár évente egy új nyelvet is. Az apple és a google nagyon kreatívak ezen a téren. (persze vannak engine-ek , amik olyanok amilyenek)
    Mindig vannak kivételek, de az elején reklámra, ha nem csak magyarországon akarsz megjelenni, mehetnek a milliók, aztán vagy lesz belőlle pénz, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    "A kibervedelemhez meg tenyleg elvetemultnek kell lenni. Tul sok idot kell raforditani, es anyagilag se halas terulet."

    ó de az

  • togvau

    senior tag

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    Na ja a divat frameworkok, és divatnyelvek...
    Az idióta cégeknél pedig nem egy nyelven programozó embert keresnek hanem olyan embert aki azon a nyelven, azt a divatos SDK-t ismeri kívülről belülről, amit éppen a barom pénzügyes, vagy egyéb mánáger hallott, hogy az jó... az se gond ha tegnap adták ki, majd a hekkkerenk jól meg azt mondja hogy mennyire tud...

    Én programozóként dolgozom jó pár éve de kezdek undorodni tőle, mármint nem a programozástól, mert az hobbi is, hanem ez az idióta projektektől, idióta döntéshozóktól, élősködőktől (egyik munkaerőkölcsönző cégtől kölcsönöz embert a másik munkaerő kölcsönző cég aki tovább kölcsönzi a megrendelő cégnek, akik tegnapra akarják hogy kész legyen az idióta rendszerük).

    És közben a magyar programozók az alja munkát végzik, például banki hulladékok, vállalati akta tologató rendszerek, és hasonló igazából haszontalan ipari hulladékok, amitől nem lesz jobb élete az emberiségnek sem szórakoztatóbb, viszont több csíkot (kóla) tud felszívni, a cég vezetősége.

    Az viszont nagy szerencsétlenség, hogy a böngészők a JS-t támogatják, és sokkal jobban elterjedt az az ipari hulladék, mint szabadott volna, a retek májkrémszaft közbenjárásával, ami sok ürüléket nyomod már le a világ torkán.

    [ Szerkesztve ]

    hitler, sztálin, micro usb

  • dabadab

    titán

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    Szerintem a browser a legrosszabb :)

    Eleve HTML + CSS + JS, de ezt így nyersen senki sem használja, van százezer framework, a folyamatos változás állapotában, egymással átláthatatlan függőségi rendszerben lévő komponensekkel, amik random időközönként elárvulnak és a framework következő breaking change-jénél használhatatlanná válnak, meg ott vannak az erre az egészre ráülő plusz nyelvek: TypeScript, Coffeescript, meg a CSS hiányosságait pótólni próbáló SCSS meg SASS meg a SASS problémáit orvosolni próbáló Less...
    Ehhez képest Windowson még mindig gond nélkül fordulnak az ezredfordulón írt MFC-s C++ cuccok (nem mintha bárkit is a használatára bíztatnék :) )

    DRM is theft

  • ddekany

    veterán

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    "Nagy szerencse, hogy a bongeszok csak a JS-t tamogatjak."

    Egyrészt a nyelv a kisebbik gond szokott lenni a valós munka során (OK, modern C++-nál azért nem biztos), a sok framework/könyvtár megismerése a nagyobb, főleg mert azok állandóan cserélődnek, a nyelvek meg csak ritkán, szóval több esélyed van idővel belerázódni. Sőt, hiába van backenden sokféle nyelv, valójában vagy Java-t, vagy C#-t fogsz használni, és te választod, melyik vonalra mész, szóval ebből csak egyet. OK, van még SQL, esetleg némi Python és Bash (aucs...). De frontenden meg HTML, CSS, amik ugyan nem programozási nyelvek, de van mit tanulni bennük. Nem látom a könnyebbséget a megtanulandó nyelvek területén.

    Az meg, hogy a JS az egyetlen nyelv front-enden... Most abba nem is nyúlnák bele, hogy ez mekkora öröm, hogy pont az az egyetlen. Meg, hogy nem is az az egyetlen, mert pl. ott a TypeScript, stb. Ezeken átlépve is, pont az lenne az egyszerűbb, ha lenne olyan rugalmas platform a böngésző, mint a backend vagy desktop, mert akkor backenden és frontended ugyan azt nyelvet és core könyvtárat használhatnánk. Persze pl. ott a GWT ami Java-t JavaScript-re fordít, de nem az igazi, reflection pl. nincs, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák