Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    egy ilyen hírnél állandóan előjön a számomra már kissé unalmas átmérő, felbontás, pixelméret vs távolság témakör.
    ugyan adott erre gy táblázat, amiből gyönyörűen ki lehet számolni objektívnek tűnő módon, de több szubjektív megítélés létezik, ami ezt felülírja.
    és innentől totál értelmetlen a vita arról, hogy milyen távolságból minek van értelme...

    én az egyik, monitornak is használt, 32"-os tv-met van, hogy 70-80 centiről, van hogy 2-2.5 m-ről nézem. akkor most 3-4 tv-m kéne legyen a helyén?

    van, aki pl egy uhd felbontású nagy tv-t monitornak fog használni, közelről, nyakat forgatva.
    majd háttrébbgurul, és filmet néz rajta.
    és van, aki ezt elképzelni sem tudja, és majd kardoskodik, hogy ez milyen hülyeség...

    tehát itt egynek nincs értelme a témában: a "mi értelme van" és "nincs semmi értelme" kezdetű mondatoknak. szerintem...

    ****

    na persze az igaz, hogy az átlagvásáró, (a többség), teljesen más készüléket vesz meg, mint amire valójában szüksége lenne.
    de szerintem ezek nem pont éppen mi vagyunk a ph-n.
    csak mi itt nagyon szeretjük a másikat meggyőzni a saját hülyeségünkről...
    :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák