Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Nem vagyok a fejlődés ellen, de itt most én is azokkal értek egyet akik szerint ez már túl gyors és a minőség rovására megy. A gyártók még ha akarnának sem tudnának lépést tartani ezzel a tempóval. Mivel a Nexus vonal megszűnt, igy jóformán mostmár alig van készülék ami nem hónapokkal vagy akár egy egész évvel később kapja meg az új verziót.

    Én valahogy az Intel Tick-Tock stratégiájával tudnám elképzelni az Android fejlesztését:
    - Tick - főverzió egy halom új feature-el, lehetőleg üssön minél nagyobbat
    - Tock-Tock... - alverziók különböző javitásokkal, finomitásokkal amelyeket a gyártók könnyen tudjanak merge-elni a saját custom romjaikkal. Ez lenne itt a kulcs, hogyha egy gyártó kiadta a saját készülékére a Tick verziót (pl. Android 8.0) akkor ne kelljen teljesen 0-ról kezdje a portolást azért, hogy a következő alverziót is ki tudja adni (pl. 8.1, 8.2, stb.). A tock verziók valamilyen szinten hasonlóak lehetnének a mostani biztonsági frissitésekhez, de átfogóbbak.

    Egy ciklus lehetne mondjuk 1.5-2 év hosszú, és a gyártókat kötelezni kéne, hogy kiadják a legújabb alverziót is az adott főverzióhoz - szóval egy készülék ne ragadjon le 8.1-nél, ha hivatalosan létezik már 8.4.1 is egy halom javitással.

    Szerintem ilyen módon a készülékeket sem kéne minden évben kidobni, valamivel kevesebb hulladék keletkezne, a fejlesztők is örülnének (egy időben fejlesztettem Androidra, nem szerettem a nagy rohanás/fejetlenség miatt).

  • nkmedve

    őstag

    válasz #16820480 #55 üzenetére

    Minden a pénzről szól. Azért adnak ki 15 készüléket, hogy minden piaci rést lefedjenek, azért nem frissitik, mert az erőforrásokat igényel, és akkor a paraszt nem veszi meg a legújabb telefont minden évben. Minden a profit-maximalizálás érdekében történik. Ha a gyártókon múlna akkor még egy darab biztonsági frissitést sem adnának ki egy telefonra miután piacra került.

    Ezért kéne egy felsőbb "hatalom" (Google) keményebben szabályozza a frissitéseket, és szankcionálja a gyártókat amelyek nem követik az előirásokat. Amiket fennebb irtam azok leginkább arra lennének jók, hogy könnyitsék a gyártóknak a frissitési terv betartását, hogy ne lehessen kifogás a Google gyors fejlesztési üteme. Ezek mellett egy főverzió megtartása hosszabb ideig a fejlesztők számára is előnyösebb lenne.
    Mondjuk a Pixel telefonok kiadásával már a Google-nek sem érdeke a piac szabályozása, akinek kell a friss telefon az majd megveszi tőle a drága Pixelt, a többi gyártó pedig csináljon amit akar.

Új hozzászólás Aktív témák