Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Stabi83 #116 üzenetére

    Magyarán azt akarod mondani hogy aki itt marad és maradni is akar az tanulatlan, bunkó, suttyó???

    Ha leírod ezt miből hoztad össze, kalapom emelem. Megint ugye a szövegértés.

    Ne érts félre én is sok embert tennék vonatra és könytől mentes szemekkel integetnék neki az állomás peronjáról de ezt jogilag sajnos nem tehetem meg.

    Az ellenkezőjét sem. Mégis megtörténik :B

    Megértem azokat akik kimennek de rühellem azokat akik csak pofáznak de semmit nem tesznek.

    Fejtsd ki, mit kéne tenni.

    Itthon élnek és közben arról pofáznak hogy ki kell menni. Nem tudom mi tartja őket akkor itt...

    Biztosan nem tudod? Szerintem nagyon is tudod. Barátok, család, szülőföld, a környék, az emlékek, kapcsolatok. Mentünk már ki régi gimis haverokkal meglepni kiköltözött barátokat. Nos, majd egyszer ha látsz egy ilyen találkozót, meg a sírós arcokat és azt a boldogságot amit kiül ilyenkor az arcukra... akkor talán majd megérted, milyen iszonyatos belső vívódás meg áldozat kell ahhoz, hogy lelépjen valaki.

    Mivel minden ilyen hangoskodó jól képzett, beszél nyelvet és intelligens biztos pillanatok alatt felépítheti kint az életét...

    Nagyjából jól látod. Ezért nem értem miért van ez ennyire komolytalanra véve a szitu. Havi legalább egy olyan ismerős és barát van aki egyik napról a másikra azt mondja, hogy okés, köszi, akkor itt most ez elég lesz. És 1 hét-3 hónap múlva pasival/csajjal már kint is van a számára szimpatikus helyen. Diplomás, beszél legalább egy nyelvet és érti a dolgát. De szakembereknél ez még sokkal szebb. Simán vannak sztorik, hogy itthoni munka felénél fogta magát és elhúzott a németekhez. Hely volt, pénz a triplája, elvált, miért ne?

    Bagatellizáljuk el még pár évig ezt a témakört, ahogy teszi a politika/falu határát soha el hagyó réteg, aztán majd jön a nagy kopp.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák