Új hozzászólás Aktív témák

  • rodrigez

    senior tag

    válasz Mardel #10 üzenetére

    Mardelnél van a pont! Az AMD egyelőre nyílttá sem akarja tenni a Mantle-t, ráadásul Linux-os portja sincs még az API-nak. Ahogy Mardel kolléga is írtam a Valve nem zárt rendszerben gondolkodik, csak ajánlásai és referenciagépei lesznek különböző árfekvésekben, különböző igényekhez. Ez nem fér meg az AMD féle GCN only felfogással. A Mantle az AMD szerint is csak jövő év végén, de inkább csak utána mehet majd a "közösbe", addig nem. A Valve pedig rohadtul nem akar/fog várni 2 évet, hogy egy bizonyos architektúrához igazítson mindent. Ami a Linux "killer" játékát illeti, háááát erősen kétséges a dolog. Egy killer játékot összedobni nem kis pénz, még nem is GTA5 léptékkel gondolkodunk. Teszem azt 50M$-ból összedobnának egy játékot ami csak úgy éri meg, hogy Linux only, különben a Windows-os portja tuti megenné az eladásokat reggelire, csak elvakult fanok vennék meg a Linux-os kiadást. De oké, Linux exkluzív lett a game. Hány embert érintene a linuxos közönségből. Fontos, mert 50M$-ról beszélünk. Ez nem GTA5 ami egy kb. 160M példányban értékesített konzolgenerációra érkezik és ami visszahozza a fejlesztési költségének többszörösét már a nyitóhéten. A Linux egy remek operációs rendszer. Pont. De egy kiforrott és nagyjából beállt piacra betörni az eddig a geek-ek os-eként emlegetett platformmal nagyon nehéz lesz. A játékok konzolra készülnek, nagyon kevés készül alapból PC-re, de azon belül is mondhatni 100% a Windows részesedése. Persze minden desktop gépre lehet Linux-ot is telepíteni, na de ki akar? Én pl. nem, mert számomra minek. A jelen Linux-os gépparknak meg hány %-a van normálisabb, gamer gépnek összerakva. Itthon is van Linux egy Ubuntu személyében, még kísérletezni raktam össze, de muter tök boldogan használja, mert amire neki kell arra több mint elég. 1 nap alatt megszokta a Windows után (bár azért van rajta egy Win7 is). Na de azon sem futtatnék killer gémet, mert egy integrált videokártya van 2.4Ghz-es Core2Duo-val karöltve. Aki PC-be rendszeresen vesz 30+ ezres videokártyát arról le merem fogadni, hogy 98%-ban Windows-hoz veszi azt. Az Xbox és Halo idekeverése sem szerencsés, mert az egy konzol. Kis doboz, megveszem, leteszem a TV mellé és játszok. Nincs buhera, PC előtt görnyedés, dual boot-ozás, stb. Beteszed megy a kanapéról tolva, nem keverjük a munkaeszközzel. Szóval én a már kialakult trendből kiindulva nem sok jövőt jósolok a Linux-os játékfejlesztésnek, legalábbis nem a jelen formájában. Most nem a Steam OS-ről beszéltem, mert ott azért egy komoly disztribúciós háttér is van.

Új hozzászólás Aktív témák