Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Wolverine #3 üzenetére

    A baj, csak az hogy ez egy ördögi kör. Én például már csak a játékok és a Steam miatt használok Windows-t.

    Vagyis:
    - ha adnának ki normális játékokat (akár steam, akár más) én pl. áttérnék linuxra
    - ahogy én áttérnék, úgy szvsz még rengetegen (sok ilyen fórum van nem véletlenül)
    - lásd Wine és Play On linux
    - ha ilyen sokan áttérnének lenne piac, tehát lenne bevétel a cégeknek
    - DE nem adnak ki jó játékokat linuxra, ezért
    - nem térünk át mi userek sem only linuxra, így már nincs benne nagy biznisz

    Hát ez van. Mondjuk a nincs piaca dolog is egy olyan, hogy nézzetek meg egy linux user számadatot, lesznek meglepetések. A becsült számadat is olyan 8-15 millió ember. Na jó ennek nagy része nem játszik. De játsszon csak 2 millió ezek közül. Én azért szoktam költeni Steamen rendesen (és szerintem nem vagyok egyedül), tehát nem értem miért nem lehet kiadni egy "egyszerű" linux verziót mindenből.

    De a történetben nem ez a legszomorúbb, hanem az, hogy OSX-re, ami linux alapú arra kiadják például Steamnél, magyarul a portolással nem kellene vesződni. Csak ugye a Wines, meg az OSX-es gépek egyéb komoly bevételi forrásokkal rendelkeznek illetve egyéb bevételi forrásokat generálnak, addig a linuxos gépek nem. Na ezért nincs Steam linuxra, nem azért mert játékok nincsenek rá, hanem mert így megszűnne sok árukapcsolás is (Mac mint eszköz, Windows os. stb.).

Új hozzászólás Aktív témák