Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    Bár már én sem játszom már XP-n (a régi gépemen az van fent, mert sok perifériámhoz nincs 7-es driver sem); de amikor megvettem a DVD-s verziós SC2-t, akkor azon az volt (vagy konkrétabban még most is az van) felírva, hogy minimális követelmény: Windows XP. Vagyis ezek szerint a Blizzard most szerződést szeg - kíváncsi vagyok, mikor fogja valaki megtámadni ezt döntést az óceánon-túlon a bíróságoknál, és mennyibe fog ez kerülni a Blizzard-nak.

    Nem mellesleg simán megcsinálhatták volna, hogy ugyanúgy, mint a Google a Chrome esetén megmaradnak egy utolsó verziónál (vélhetően a battle.net kliensről van itt szó, mert szerintem ez a fő gond, ami miatt a teljes XP-s hozzáférést leállítják), ami még támogatja az XP-t. De akár egy "utolsó XP-s patch" is megoldható lenne minden játékhoz; csak erre sem hajlandóak. Pedig azt hittem, sokkal felhasználóbarátabbak. :(

  • Joci10

    őstag

    válasz voyager4.4 #48 üzenetére

    Miért is nem? Amit nekem eladtak, azon az van feltüntetve, hogy minimális gépigény: Windows XP. Én ezt vettem meg. Akkor most a minimális gépigénye XP, vagy nem XP (ez utóbbi esetben nyugodtan mondhatom, hogy átvertek)?

    (#49) Realradical: az offline DVD telepítőjénél a "régi" EULA van. A dobozon nagy betűkkel, hogy XP-re van csinálva a játék. Ha most nem lesz elérhető XP-n, akkor valakit átvernek. Szerintem. :)
    (Ismét megjegyzem: nem akarok már XP-n játszani; csak az elv miatt vagyok kiakadva, hogy elvileg meg kellene tudnom tenni; de gyakorlatban meg megtiltják. És mint említettem: meg lehetne oldani úgy is, mint a Google megtette; de itt inkább "felégetés" van, nem "ott-/elhagyás".)

  • Joci10

    őstag

    válasz voyager4.4 #55 üzenetére

    Tök mindegy, hogy a szoftvert veszem-e meg, vagy a használatának jogát (jogi szempontból nem, de én most csak és kizárólag felhasználói szempontból vizsgáltam a kérdést - bár a jogi szempontnál ugyanúgy fennáll a kérdésem, hiszen ott sem azt kapom, amiért fizettem: vagyis az XP-n való használhatóságot); amikor megvettem, akkor XP volt a gépigénye. És eddig még nem (vagy nem nagyon - hiszen bár én nem emlékszem ilyenre, de lehet, hogy mégis) volt olyan, hogy 'útközben' változzon egy szoftver oprendszer-igénye. Mert 'jobb' helyeken azt mondják, hogy OK, volt eddig a 4.X-es verziójú, ami ment az XP-n is, de most itt az az új, az 5.0-s verzió (vagy a 2015-ös változat (vagy ...)) már nem megy azon az oprendszeren. De ettől még a korábbi verziók ugyanúgy működnek, és lehet őket használni. Akkor miért nem lépnek egy ilyent a Blizzardnál is? Olyan bonyolult lenne egy 'new' battle.net-et készíteni? Vagy olyan bonyolult lenne vizsgálni, hogy milyen oprendszerrel+hardverrel rendelkezel, és annak megfelelően betölteni a játék tudásának megfelelő részt? (Pedig ezt több mai játék is megteszi.)

  • Joci10

    őstag

    válasz wjbhbdux #57 üzenetére

    Azért szép, hogy pont egy Blizzard-os példa jön fel, ami nemhogy nem nyugtat meg, hanem ..... :)

    Viszont azért a WoW-nál egyrészt lehetett tudni, hogy online: vagyis addig megy, amíg mennek a szerverei (az alap játék szervereit már rég lelőtték); így nincs rá garancia, hogy örökérvényű lenne - ráadásul ott havidíjas módszer működik, vagyis kicsit bonyolultabb a rendszer, mint egy 'offline single player' móddal rendelkező más játéknál.
    Másrészt minden kiegészítőnél más-más gépigények voltak, tehát ott az új kiegekkel mindig változott/változhatott az oprendszer-igény is (az új kieg az 5. míg a régi rendszer a 4.X az én előbbi állításomban adott példa alapján). Vagyis erre írtam, hogy más az 'elhagyni' (nem nyújtunk nekik több támogatást, nem kapnak újabb patch-eket, ...); mint a 'felégetni' (egyáltalán nem használhatják, hiába vették meg (a használatának jogát arra az oprendszerre, amit minimumként meghatároztak a készítők)).

    Szerk.:
    (#58) Gdi: mint említettem, teljesen más a "nem támogatjuk tovább", és a "nem használhatod többet". És ez szerintem jogilag is más kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz voyager4.4 #60 üzenetére

    Itt végig azon volt a hangsúly, hogy XP van támogatásként megadva, vagyis XP-n mennie kellene - és ezen az oprendszeren jön a többet nem használhatod effektus. Mert ha XP-n nem használhatod, amikor úgy vetted, hogy azon használható; akkor itt valami jogi ellentmondásnak kell lennie (szerintem).

    De azt is leírtam, hogy eszem ágában sincs XP-n játszani vele (bár van XP-s gépem otthon, de az a 10+ éves konstrukció nem is elég erős hozzá (a leggyengébb S939-es A64 X2-es procival megtámogatott 7300GT igencsak kevéske hozzá)); de jogilag meg kellene tudnom tenni, hiszen a gyártó ezt ígérte. Sőt, még ígéri most is, hiszen ha felmész bármely oldalra (most speciel a cdgalaxis oldalán néztem rá), ahol meg lehet venni, akkor még most is azt írják, hogy:
    "MINIMUM:
    Operációs rendszer: Windows® XP/Windows Vista® (legújabb szervizcsomaggal); Processzor: Intel® Core™ 2 Duo vagy AMD Athlon™ 64 X2 5600+; Videokártya: NVIDIA® GeForce® 7600 GT vagy ATI™ Radeon™ HD 2600 XT vagy Intel® HD Graphics 3000 vagy jobb; Memória: 2 GB RAM; Merevlemez: 30 GB szabad hely; Internet: Szélessávú internetkapcsolat; Képernyőfelbontás: 1024x768".

    Erre mondaná azt Juszt László, hogy "Ne hagyja magát átverni, becsapni, megkárosítani!".

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz opr #62 üzenetére

    Nem tudom, sírjak, vagy nevessek. Írtam, hogy ugyanez van a DOBOZON is, amit a Blizzard készített, és adott a forgalmazóknak, akik eladták a játékosoknak (mellesleg jelen esetben, jelen helyzetben tök mindegy, ki az 'átverő'; ha az 'átverés' ténye megvalósul, akkor onnantól beszélhetünk 'Juszt eseté'-ről).

    A minimum gépigény nem azt jelenti, amit írsz, hogy azon még épp elindul; hanem azt jelenti, hogy azon még garantáltan tudod használni. És vélhetően azért nem repültek még erre rá, mert fel sem tűnik senkinek. Itt is mindenki azzal jön, hogy már rég el kellene felejteni ezt az oprendszert, és milyen jó dolog - csakhogy a hátterébe, és jogi dolgaiba senki nem gondol bele (mert jelenleg nem érint szinte senkit). Ez olyan, mint egy hazai offline játékos újság egyik napról a másikra elhagyja a DVD hordozót. Értem én, hogy logikus lépés (és rengetegen helyeselték, mert már úgysem használja senki); de ha az előfizetői szerződésben DVD-s újság szerepel, akkor itt is szerződésszegésnek lehetünk a szemtanúi. És azért sem perelt senki (mert a kutyát nem érintette; pedig jogilag .....).

    (#63) Realradical: a dobozon, eladási helyeken, sőt, a Blizzard honlapján sem szerepelt, hogy megváltozhat az operációsrendszer-igény. A patch-eknél nem láttam új külön EULA-t, a régiben meg megint csak nem láttam erre utaló dolgot (lehet, én vagyok felületes, és csak ki nem szúrja a szemem, annyira nyilvánvaló helyen van). Kérlek, segíts, hol írnak ezekről! Köszi! Ja, ha új telepítést hajtanék létre a battle.net szerverei alól, akkor XP-n meg sem jelenne az új EULA, hiszen XP-n már nem lehet használni (tegyük fel, hogy most már abban az idősíkban vagyunk, mégha nem is abban lennénk most február legvégén 2017-ben); tehát még dönteni sem tudnék arról, hogy elfogadom-e, vagy sem.

    (#65) Dr. Akula: írtam, hogy ENGEM NEM ÉRINT! De azt is, hogy ez egy XP-s játék. Nem is akarom más gépen játszani, így még emulátor sem kellene hozzá. Csak az, hogy a cég ne ölje le a lovat, hanem mondjuk hagyja magára. Az XP is elavult, de ha megvetted, akkor használhatod, ameddig akarod. Sőt, ha olyan ingerenciád van, és megvetted, akkor a Windows 3.11-et is használhatnád manapság is; mert a MS tudja, hogy ha fizettél érte, akkor használhatod (már az ismert, és dokumentált hátrányai mellett). Bármikor. Nem mondták azt, hogy márpedig innentől nem használhatod; hanem csak azt, hogy nem kapsz hozzá támogatást (se frissítéseket, se segítséget ha valami nem menne rajta, se ....).

Új hozzászólás Aktív témák