Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gusztáv

    addikt

    válasz #16820480 #21 üzenetére

    A GeForce cloud szerintem a GeForce now új neve, ez a NV game streaming szolgáltatása. Én sem játszom a Shield-en, pedig van hozzá 2 kontroller is (a másikat a tablethez kaptam). Nálam főleg Plex megy rajta, szerverként bőven erőssebb, mint a Celeronos HTPC-m. Android TV vonalon meg kB 3x erősebb, mint bármi ami kapható. Én maximálisan elégedett vagyok az NV szoftveres támogatásával, simán csinálhatták volna, hogy az új funkciókat csak a 2017-es modell kapja meg, más gyártótól sokszor láttunk ilyet.

    Laci

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #21 üzenetére

    Akkor offba rakom most már tényleg.
    GeForce Now-ra gondoltam igen, új SW-vel egyre jobban erőltetik.

    Igen igazad van, bővíthető USB-vel, de mivel ez elég kényes a sebességre ezért nem mindegy mit használsz, szinte biztos hogy drágább lesz mint a gyorsabb microSD. Illetve, mivel az USB adoptive storage nV saját és nem Android alap dolog, így későbbiekben lehetnek belőle gondok. Másik dolog, hogy a Plex nem kezeli az adoptive storage-en lévő tartalmakat, így kell egy extra külső tárolót használni ha erre kell, amivel el is fogytak az USB portjaid és az bill+egér rákötés kiesett (te esetedben DAC).
    Én a sajátomra rá tudok dugni 2db tárolót berakok egy microSD-t és még egy DAC-ot is ráköthetek microUSB-n. Továbbra is én azt hangsúlyozom, hogy azonos/magasabb áráért kevesebb funkcionalitást kapsz mint korábban. Számomra = lehúzás.

    Plex-ből két fajta "licence" van, csak kliens és a szerver. Először csak a klienst kaptuk meg később pedig a szervert is teljes funkcionalitással. Amennyire olvastam teszteket és a leírásokat, a 16GB-s csak a klienst kapta meg (ami amúgy is ingyenes), de lehet hogy félreértelmezem.

    "legjobb ár/érték arányú tablet"
    Ez igaz a tabletre, de a ShieldTV-re egyáltalán nem, konkrétan a legdrágább ilyen jellegű eszköz. Gondolj bele a legújabb AppleTV is jóval olcsóbb, és ha azt frissítik végre egyből erősebb lesz az X1-nél.
    Ha nem akarsz játszani akkor a legújabb Mi Box sokkal jobb ajánlat ugyan úgy teljes AndroidTV támogatással, 0 Xiaomi SW-vel 1/3 áron(ez se az olcsó kategória pusztán teljes AndroidTV miatt jó). Van rajta 4K@60, 10bit HDR meg kutyafüle ugyan úgy, a GPU gyengébb nyilvánvalóan, de ha nem játszol akkor ez lényegtelen. Amivel kevesebb az a Dolby Atmos, DTS-X és nincs Amazon Video támogatás, cserébe BT-s távirányítót kapsz infrás helyett és felesleges kontrollert se adnak hozzá, Mi Box-szal is az USB portok száma problémás az én szempontomból.

Új hozzászólás Aktív témák