Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paljani

    aktív tag

    Az új AMD-k mobil fronton melegszenek. Hiába az intel 14+++ nm ide vagy oda. Még kell egy két generáció ameddig mobil processzor erőforrás gazdálkodásban elérik.
    — Miután az agyam ezen exceptionnel leállt, megkérdezem, hogy kifejtenéd-e a bővebben. Olyan kontextusban kérném, hogy ha pl. adott egy 25W vagy 45W fogyasztási keret, akkor akkor - ugyanolyan hűtést és workloadot feltételezve - hogyan bír egy “AMD” “jobban” melegedni mint egy “Intel”. Mit jelent (neked) az hogy “melegszik”? Pontosan milyen erőforrás gazdálkodásról írsz?

  • paljani

    aktív tag

    válasz hallador #48 üzenetére

    Azt, hogy egy ugyanolyan "15" watt fogyasztású gép esetén, egy Intel adott helyzetben 10 órát megy, akkor az AMD-s ellenfele 7,5 - 8,5-et, ugyanaz az Akku, ugyanaz a gyártó stb. Sztem egyértelmű, hogy ha az egyik 15 - 25%-al kevesebb ideig működik, akkor melyik fogyaszt többet?
    — Ezt most nem értem, nézd el nekem. Miért menne az egyik 10 órát és a másik 8,5 órát? Ez honnan jött? Milyen összehasonlításból? Ex-has? Milyen prospektus adatról írsz amúgy? Hol reklámozza a HP a Probookok üzemidejét? Milyen felhasználási körülmények mellett? (Alapkiépítésben mindkettőben egy 45Wh-ás, 3 cellás akksi van, teljes de még 50%-os terhelés mellett se tud egyik se 2,5-3 óránál többet menni, SSD és képernyő is eszik).

    Amúgy ha neked van egy 445 G7 valahol, akkor méricskélhetünk is, pont van egy 440 G7 a konyhaasztalomon. Igen, az Inteles...

    Személyeskedést meg mellőzd kérlek, szorítkozzunk a tényekre. Egyre több megalapozatlannak tűnő kijelentést olvasok tőled, bizonyosan segítesz eloszlatni a kételyeim a fenti kérdéseim megválaszolásával.

  • paljani

    aktív tag

    válasz PHM #50 üzenetére

    Nekem meg az a gyanúm, hogy a hallador kolléga teljesen ex-has dobál be mindenféle számokat (10 óra vs 8,5 óra vagy éppen 7,5 óra, random, de az AMD mindig kevesebb!) és von le belőle olyan nagyívű következtetéseket, amik köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.

    De nem baj, lespecifikáljuk vele a pontos körülményeket (Mi az, hogy üzemidő? Milyen terhelésen értendő? Mi az hogy melegszik? Mi az hogy “mobil erőforrás gazdálkodás”? [ezen mondjuk felröhögtem]) aztán talán közelednek majd az álláspontok.
    (Amúgy jól látod az általad felsoroltak okoznak-okozhatnak különbséget, bár tudomásom szerint a G440 vs G445 platformokat tekintve ugyanaz van TDP keretnek konfigurálva szóval ezért is álltam bele ebbe a 15-25% fogyasztáskülönbséges f@szságba.)

  • paljani

    aktív tag

    válasz hallador #53 üzenetére

    Valami konkrétumot esetleg tennél a nagyívű kijelentéseid mögé? Össze-vissza irogatsz, meg kijelentesz de a konkrét kérdéseimre nem kaptam választ, nagyjából egyikre se. Ezeket még várom.

    (Amúgy köszi a nagyvállalati know-how-t, párezer gép már átment az embereim keze alatt, ebből több száz G440, a G445 viszonylag új, de gyűlik velük is a tapasztalat... :R ).

Új hozzászólás Aktív témák