Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    válasz Szaki2 #13349 üzenetére

    Látom még nem kaptál választ, így csak én maradok egyenlőre.
    Alapból nem kéne hogy gondot okozzon ha másik gép is vezetékes hálózaton van.
    Nálam is van hogy a pc mellett laptop is be van dugva, sőt akár több különböző, nem csak saját, semmi gond nem volt vele. Mellette telefon wi-fi, tablet wi-fi, stb.
    De nem csak ezen a routeren nem volt soha gond, hanem Linksys, D-Link, TP-Link vagy 4 féle nem volt gond. Ha dinamikus IP címeket kapnak a gépek, akkor nem lehet gond.
    Nálam alapfelállás: UPC Modem bridge módban mögötte a router intéz mindent, egyedül az van hogy MAC szűrést használok, azaz csak a saját eszközeim és azok az eszközök csatlakozhatnak a hálózatra amelyeknek az MAC azonosítója fel van véve a routerbe.
    Én nem szoktam bonyolítani a dolgokat, mert megy minden rendesen évek óta. Vírus nincs,
    vendég wifi nincs, ha játszom esetleg, akkor az PC-ről mert az a combosabb, de csak szigorúan RJ-45 a wi-fi-vel az általam játszott FPS-ek esélytelenek, szigorúan csak vezetékes lan.
    A saját hálózatodat te raktad össze, csak te férsz hozzá a gépekhez, routerhez, és ha igen nem állítottál el semmit sem az utóbbi egy hétben, nem frissítettél router firmware-t ?
    Illetve régen ment mind a négy UTP (RJ-45) aljzat? Próbáltad? Vagy csak ez az első hogy erre a routerre 2 gép van vezetékesen rákötve?

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Szaki2 #13349 üzenetére

    A LAN- és a wifikacsolat két külön kapcsolódást jelent, mivel maguknak a hálózati adaptereknek van MAC-címük.

    A wifi eldobásának számtalan oka lehet, és a fentiek miatt annak is lehet kliensoldali oka, ha élő LAN-kapcsolat mellett nem engedi a wifit.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák