Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #28752640 #72 üzenetére

    Szerintem a dimmer szaggatja a feszültséget, emiatt villog a LED, mert ugye az sokkal érzékenyebb erre, ellentétben az izzóval. Elvileg kéne lenniük olyan ledeknek, amiben van dimmer support, azaz simítják a tápot a villogás ellen.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Rycki

    csendes tag

    válasz #28752640 #72 üzenetére

    Kínában is ezer és egy féle gyárban nyomatják a ledeket. Nehéz rátalálni arra a pár cégre akik minőségi anyagokkal dolgoznak. Volt olyan nagy tételű rendelésem ahol majdnem minden második csomag RGBben nem világítottak 3 darabos szakaszok. Ezeket utólag cserélni "nem esztétikus".
    Rengeteg hiba fenn áll ezeknél. Led silány minősége, a gép szarul forrasztja fel a ledeket és ahogy melegszik a szalag elengedi a forrasztást. És akkor ne is beszéljünk a szilikon rétegről stb stb stb.

    A lényeg 5050es RGB ledszalag és 5050es RGB ledszalag között is annyi különbség szokott lenni hogy az embernek nem elég hozzá a két keze hogy összeszámolja a különbségeket.

    Az olyan cégek akik itthon ledszalagokat árulnak, valószínűleg úgy mint én rengeteg próba rendelést csináltak, hogy felmérjék a minőségi eltéréseket. Ezután aki a legjobb volt, tőlük kezdték el rendelni a cuccokat.

    Alibabán, ebayon, stb stb oldalakon nem fogják megnézni minden egyes embernek hogy amit megrendel az nem-e hibás. Vagy hogy nem fog-e 2 hónapon belül tönkre menni.

    A vibrálás több dolog miatt is lehet, én elsőre a Szinuszos 230V ra tippelnék.
    A ledszalag 12V on is tud vibrálni ha nem kapcsolóüzemű tápegységre van kötve.
    Nem tudom pontosan hogy van nálad kötve a ledszalag, de ha megtudod tenni hogy kiveszed az áramkörből és csak simán 230V ba bedugod akkor próbáld le úgy. Úgy ki tudod zárni az áramkör hibáját.
    A ledszalag nem érzékeny az alacsony feszültségre.
    Volt hogy biciklire szereltem 12Vos szalagot és 7V-al működtettem és nem vibrált.
    Szóval a vibrálást valami olyan dolog okozza szerintem ami rajta ül a feszültségen. :R

Új hozzászólás Aktív témák