Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rycki

    csendes tag

    válasz ZTE_luky #86 üzenetére

    Itt egy kis segítség:

    [link]

    Őszinte leszek annyi szar ledszalag van már a piacon hogy alig lehet nyomon követni.
    Kezdetben volt a 3528 és az 5050 aztán jöttek a nagyobb fényerővel rendelkező COB (chip on board) technológiás ledek nagyobb fényerővel. stb stb stb.
    Anno vettem ilyeneket is megnézni, tesztelni, kipróbálni... Mivel tudtam hogy jobban fog melegedni mint a rendes led így alapból aluprofilba raktam, de tök mindegy volt neki..15 nap nonstop világítás mellett elkezdték megadni magukat a ledek rajta. Az volt a tapasztalatom még akkor hogy kell nekik jó pár év mire kiküszöbölik a széria hibákat. Pont akkor dobták őket a piacra mikor a 3528 és az 5050 ben nagyjából "kiküszöböltek" a hibákat. Gondolok itt az elrendezésre, gyártás technológiai hibákra, szóval mindenre.
    A lényeg a Shenzeni meg a GuhangDong-i gyárakban nincs akkora termék fejlesztési háttér mint mondjuk egy Philips vagy egy Osramnál. Ott van pénz hogy fejlesszenek. Ezeknél meg csinálnak valamit eladják és ha sok a negatív tapasztalat akkor abba fejezik. Pl. hogy amikor a villanykörtébe raktak ilyen vékony Led szálakat és elkezdték önteni a piacra. Majd amikor az első vásárlók megkapták szóltak, hogy ez még sem olyan fasza mert a sugárzási szög lófa*z és pont oda nem megy fény ahova kéne....

    Szóval én a helyedben ha fehéret szeretnél 3528 as szalagot vennék, ha erősebb fehéret szeretnél akkor is 3528as szalagot de 120led / méter sűrűségűt... Ha meg RGB-t akkor 5050; 30 vagy 60 led/m amilyen erőset szeretnél.

Új hozzászólás Aktív témák