Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkesy

    őstag

    Köszönöm a gratulációkat... :B :)

    Philly Cheese Steak sajnos kimaradt, a film címét sem tudom, pedig én is szívesen megnézném megegyszer...:)

    Mennyire éri meg? Ha eltekintünk attól,hogy egyre "érdekesebb" kitételei vannak annak, hogy megkapd a vízumot, akkor is azt kell, hogy mondjam, hogy az első év az jó, ha kijön nullára egy átlagos 9 hetes kintléttel és nemi utazással számolva. Visszatérőként meg a tábortól függ, hogy emelnek e a fizetésem, meg hogy esetleg tovább tudsz dolgozni...
    Az elsőéves fizetés fix, a programköltség meg megtalálható az ügynökségek oldalán. (Camp Leaders, CCUSA)

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz ADAMEX #18 üzenetére

    Erre mondják azt, hogy kicsi a világ? :D

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Jhonny06 #21 üzenetére

    Sajnos jövőre már (tulajdonképpen már idén sem) adja meg a program azt a szabadságot, amit az elmúlt években biztosított...:(

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Jhonny06 #23 üzenetére

    Sokkat szigorítottak már a vízum megszerzésén is, aztán jóval kevesebb időt tölthetsz kint tábor után, amit ha átlépsz, akkor a jövő évi vízum kapásból ugrott, ezenkívül még a táborok is spórolnak, (pl fizetést csekken kapod / kp ban kapod meg) így a tábor utáni utazást meg kell hiteleznie valakinek a társaságból egy dombornyomott kártyával, és ezen felül meg vitáznak arról, hogy magát a J-1 es vízummal való kijutást korlátozzák, mert egyesek szerint, a sok (kelet) európai, meg mexikói elveszi a "munkát" az amerikai diákoktól...
    Mondjuk tény, hogy a kulturális csereprogram dolog ma már kőkemény üzlet a táboroknak...

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Chosen #30 üzenetére

    Az előzményben írtam róluk, de egyébként tábortól is függ a dolog...

    Karbantartó: kiégett lápmákat cserélnek, dugulást hárítanak, szemeteseket ürítik a tábor területén, mosáshoz ők viszik a mosodába a ruhákat, festenek, ha kell kerítést vagy más alkalmi dolgokat építenek / mozgatnak, felügyelik a sportpályákat, tisztítják a medencét, szállítják a konyhások cuccait, ha vmi kinti rendezvény van és segítenek ennek lebonyolításában valamint füvet nyírnak, kertészkednek, kapu és éjjeliőrnek is alkalmazzák őket, bár utóbbi 3 munkakörre van amikor külön munkakör (kertész / éjjeliőr) és ember van.

    Takarító: Közösségi helyek, étkezőhelyek, WC-k és a gyerekek lakhelyeit takarítják, de szintén van olyan tábor, ahol az utóbbit maguk a gyerekek csinálják meg.

    Mosodás: egész nap a mosodában van, és gyerekek / staff ruháit (bár van tábor, aki külön tisztítócéggel köt szerződést) valamint a takarítók által használt rongyokat mossa ki.

    Előfordulhat, hogy kis táborok esetén a gyerekfelügyelői és valamilyen más munkakört összevonnak, pl. de. szakács vagy du. meg a gyerekekkel foglalkozol.

    Illetve van, hogy kimondottan gyerekfelügyelőnek vesznek fel, de ahhoz nagyon jó angol kell... egy ismerősőm nyári "munkája" abból ált, hogy végigutazta a keleti partot a gyerekekkel... :D

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Chosen #28 üzenetére

    Mint írtam feljebb tábortól függ, hogy mi a munkaköröd no meg, hogy minek vesz fel, igaz megpróbálják figyelembe venni, mit szeretnél leginkább, de fiú mosodát és takarítót még nem hallottam (persze ettől még lehet) úgyhogy konyha vagy karbantartó a legesélyesebb. Konyha általában jóval kötöttebb és talán a leghúzósabb hely, főként ha nagy a tábor, ellenben karbantartóként a szakadó esőben / kánikulában is kint kell dolgoznod, viszont nagy eséllyel kapsz a feneked alá kocsit...

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz dangerzone #34 üzenetére

    No igen az se rossz :)), meg ha esetleg life-guard-nak vesznek fel... :D

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Cadal #36 üzenetére

    Nos, ez kicsit összetett kérdés:)

    Legjobb tudomásom szerint vannak olyan táborok, amiket alapítványok (és részben az állam) működtet, hátrányos helyzetű gyerekek számára, azokban a táborokban a gyerekeknek nem vagy minimális költség mellett lehet táborozni. (hogy csak 1 hetet vagy többet azt nem tudom) De a táborok nagy többsége "privát" tábor, azaz a szülők leszurkolnak egy nagy rakás pénzt (akár 8-10k/fő), cserébe a tábor mindent megtesz, hogy a gyerek jól érezze magát. Van olyan hely, ezt tábora válogatja, ahol a gyerekek az majdnem egész nyarat ott töltik ~7-8 hét, de van lehetőség 1 / 2 / 4 hetes turnusra is...

    A staff érkezik a legkorábban, (majd a gyerekfelügyelők és legvégül a gyerekek úgy 1-1 hetes csúszással a staff-hoz képest) és a betanulás majd végén a pakolás miatt úgy +2 héttel tovább maradnak, mint a gyerekek. Néha van még pre ill. post camp is, ekkor csak pár embert foglalkoztatnak, akik előkészítik magának a staff-nak az érkezését valamint zárják a tábort, úgyhogy az ő szerződésük akár 15 hétre is szólhat(ott)... De ha van valami extra rendezvény, pl. esküvő vagy bármi más, amit le tudtak szervezni a nyár végére, akkor a staff,- vagy csak egy része,- tovább marad, természetesen az alapszerződésen kívül ott töltött időért extra pénz jár.

    Vallás szerint is vannak különbségek, a teljesen hithű zsidó tábortól kezdve,- héber nyelv tudása valamint zsidó hitvallás feltétel a staff-nak is,- keresztül az olyan táborokon, ahol zsidó, keresztény és akár ateista gyerekek és staff van együtt egészen a kimondottan keresztény táborig. De nem kizárt, hogy van más valláshoz tartozó táborok is, én a fent említettekkel találkoztam. Ahol voltam táborok, mindkettő zsidó gyökerekkel rendelkeztek, de nyitottak voltak más vallású (értsd keresztény) gyerekek / staff fogadására is.
    Ezen felül még vannak koedukált, valamint kimondottan csak lány illetve fiú táborok.

    És, hogy mit csinálnak a gyerekek? A gyerekfelügyelőkkel laknak együtt, akik amellett, hogy felelnek egy-egy gyerekcsoportért, programokat szerveznek (természetesen a vezetőség segítségével illetve jóváhagyásával) és a gyerekek egész nap folyamatosan,- kb. 1,5 óránként,- mennek új helyszínre.
    Főként sportra helyezik a hangsúlyt, tehát van baseball, kosárlabda, amerikai / európai foci, kézilabda, tenisz, golf, úszás, lovaglás, falmászás, kerékpározás, evezés, vízisíelés, vitorlázás, boksz, "testépítés", de emellett nem hanyagolják el a művészeti és kézműves dolgokat, pl.: színjátszó kör, balett, festés, gyöngyfűzés, stb., de láttam már főzés és lövészetoktatást is... Néha vannak kimondottam valamire specializálodott táborok is, pl Kaliforniában vagy egy, ahol a normál programokon mellett a fő profil az európai foci oktatása.
    És ha ez nem lenne elég, igyekeznek még pár napos buszos kirándulásra is vinni a gyerekeket...

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Chosen #39 üzenetére

    Azért ezek a táborok elég nagy területen fekszenek, szal azzal nem lesz gond, hogy ne találnál olyan helyet, ahol egyedül lehetnél egy kicsit... :)

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Chosen #46 üzenetére

    98%-ban telefonon / laptop + skype + wifi, illetve volt, hogy lehetet venni $5 / $10 / $20 telefonkártyát, és be kellett ütni az azon látható kodót majd úgy tárcsázni a vezetékes telefonon, és ezzel nagyon alacson percdíjjal lehetett hívni mobilt / vezetékest... (ezek kimondottan ilyen táborosoknak kínált kártyák voltak, mert pl a Walmart-ban kapható At&t-s kártyának közel sem volt olyan jó percdíja...)

    de mielőtt bármit is vásárolsz, teszteld le, hogy egyáltalán van-e a tábor területén térerő... :)

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz dangerzone #50 üzenetére

    Nem, sajnos nem volt rá lehetőségem... :(

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Új hozzászólás Aktív témák