Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strezi

    őstag

    Ha van esetleg konkrét kérdés, amit a cikk nem válaszolt meg tegyétek fel bátran! Ha tudok válaszolok rá itt.

    Az ívet öt perc után nem lehet látni, amúgy pedig mint berendezési tárgyat igen látványossá teszi a TV-t.

    Sajnos a készülék egyik HDMI portja időközben meghibásodott, ami miatt cserét kértem a forgalmazótól. Ehhez nem tudtak új készüléket adni, a LG pedig a forgalmazóra mutogatott. Így a forgalmazó visszaadta a készülék árát, én pedig várom hogy megint megtudjam venni jó magyar forintért... Megérdemlik hogy megnevezzem őket, mert mind a rendelés mind a hibakezelés is (a lehetőségek szerint) gördülékenyen zajlott!

    Kisebb helyreigazítás, amire a cikkben is volt azért utalás a tv nem 1 990 000 volt, hanem akciósan csak 1 549 000Ft :D

    Plazma vs. OLED témához pár gondolat:
    - ne feledjük a jó plazmák is képfeldolgozást hssználnak, részben technológiai okokból kénytelenek 800Hz-en különböző minták sorozatából kirakni a képet
    - az OLED semmilyen szinten nem kötödik az LCD-k hez képességeiben, hiszen annál két nagységrenddel gyorsabb képváltásokra is képes. Nincs utánhúzás vagy késleltetés.
    - OLED-en így az interpoláció megegyezik a plazmás képfeldolgozással, avval a különbséggel, hogy az OLED minden egyes képkockában ki tudja tenni a 10 bites szinskálát. Igaz ez max 60Hz. De nem is kell több ...

    Én nem tapasztaltam semmiféle szappanopera hatást az interpolációt bekapcsolva BD filmekre, csak azt hogy végre a valós életet és mozgást látok a képernyőn ;) Gyönyörűek a kameramozgások, és kitűnő a részletesség. Pont itt jön ki az, hogy a 1080p is új életet kap a 4K megjelenítőn. Az interpoláció (inkább predikció) képes több kocka 1080p anyagból ez kvázi 4K képkockát összerakni, megkockáztatom hogy a mozgóképfelbontás 1080 felett van :K

    [ Szerkesztve ]

    ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Új hozzászólás Aktív témák