Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Backup megörzésre olyan hosszú távra nem mindig tartja meg az adatokat, de nem tudom volt-e már szó a fájl visszaállitás lehetőségéről. Ha egy elfelejtödött vagy véretlenül törölt fájlt szeretnél visszaállitani, vagy sérült az MFT főtábla (ha van még az SSD-n ilyen) és eltünik a partición tárolt minden fájl, akkor mennyi esélyed van visszaállitani. Pendrive vagy memóriakártya esetén még volt lehetőség ilyenre, de ha nagyon gyengén volt olvasható a felszivodott fájl, akkor az nem sikerült vagy a hibásra sikerült mentést nem lehetett már utána megnyitni. = Adatvesztés

  • #00137984

    törölt tag

    Egyelőre még mindig nem teszek a gépbe SSD-t, mert az adatbiztonság nem teljesen biztositott. Ez a 2TB WD Gold nekem igy is gyorsabb mint a leváltott 1TB Samsung F1 vinyó, miközben elég halkan és hűvősen teszi a dolgát. Egy nem túl távoli (felgyorsult) jővőben előforduló felhasználói problémák: Az SSD-k melegedése miatt én nem tennék a videókártya mellé több SSD-t, mert a hőmérséklet igy megemelkedik a gépházban. Ez a videókártya teljesitményén ronthat, mert néhány lépcsővel többet eshet a Boost órajele. Közben a meleg SSD hőmérséklet vezérelve szintén visszavesz a teljesitményéből és ez az írási stabilitást csökkenheti. Léghűtés esetében nagy tágas és jól szellőztetett házban is fentállhat a lehetősége ennek. Talán egy-két SSD nem is lenne elég a HDD-k leváltására, ezért ez akkor még nagyobb valószinűséggel előfordulhat. Adatbiztonság miatt készitenek az SSD meghajtókról biztonsági mentést szintén SSD-re, mert a HDD-t kiszoritotta a fejlettebb SSD... Jó hosszú ideig használod az SSD meghajtódat (2-3 év), majd hirtelen tönkremegy. Nem gond, mert ott van a Backup SSD kéznél! Viszont azt meg űresen találod, mert elfelejtődőtt az adat a memória cellákról. Mindenesetre akármi előfordulhat és a HDD mágneses rögzitése miatt a törlödött adatállományok egy ideig még visszaállithatóak.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Az SSD meghajtók tárhely nővelése a HDD szintjére egy igen jó dolog, de az adatbiztonság nővelése most már fontosabb feladat lenne. :)

  • #00137984

    törölt tag

    Ha már ennyire védelmetekbe vettétek az SSD-t, miközben a HDD-t egy zajos és lassú vacaknak állitottátok be itt a PH!-en, mert... Az SSD sokszorosan körbefutkározza a HDD-t, de az már nem jó semmire a PC-ben (windows telepités és általános használat), amikor ott a gyors SSD... A mindent felülmúló SSD viszont a PCI-E M.2 foglaltról szól és nem a SATA 2.5" SSD-ről. Viszont az M.2 SSD-k melegedése és a hűtésére szolgáló rézlap az tény. A melegedés hatására visszavett teljesitmény szintén az, és ez a meleg közben ott a gépházban tanyázik. A kazán procik ideje már lejárt, ezért még egy forró hardvert a videókártya mellé nem teszek oda. Az viszont kétventis hűtést kapott és a meleg levegő egy jelentős része kivülre is távozik. A jól átszellőztetett tágas ház nem fűtődik fel annyira a videókártyámtól, hogy most jelentősebben visszavegyen a Boost órajelekből. Az SSD-n az adatvisszaállitásra, adatvédelemre nem tudtak eddig redundáns védelmet kialakitani. A filmiparban és munkára a gyors és Raid HDD-t használják inkább a nagy tárhely és megbizhatóság miatt. A szerverekben és Desctop PC-re is van a HDD-re ilyen védelem, miközben az SSD az otthoni környezetben eddig sebezhető. Én megláttam az SSD-ben a lehetőséget, de a nagy teljesitmény mellé a megbizhatóságot és a jó hűtéseket hiányolom. Ezért jelentős felárat ne számoljanak már fel, mert a videókártyák hűtése sem annyira emeli meg a költségeket. Itt a PH-en a jó hűtéssel ajánlanak videókártyákat, miközben az SSD-k hiányosságait nem nagyon emelték ki vagy hozzák szóba. Most megtettem és legalább beszéltünk erről is... :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Van PCI-E foglalatba illeszthető SSD hűtőbordával. Vásárolni lehet SSD hűtést, de nem minden helyre fér el az a hűtés. Az alacsonynak mondható fogyasztástól függetlenül melegszik az még úgy is, de azt a meleget a házhűtés nyomja el. Ez mondjuk egy Mini PC kuckó vagy laptop esetében elég gyatrán van megoldva és felfűti a gépházat és a teljesitményen ronthat. Mikor írtam itt olyat, hogy az SSD nem gyorsabb a HDD-nél, amikor az adatbiztonságra hivtam fel a figyelmet... Egy átlagos user laptopjában (PC-ben) valamikor már csak egy SSD van, de egyre ritkábban tesznek HDD-t mellé a képeknek, videóknak, zenéknek. Ott az SSD-n tárolják a családi képeket és videókat, talán egy darabig még a fényképezőgép memóriakártyán. Az átlagos ember nem foglalkozik az SSD és HDD várható állapotával, ezért biztonsági mentéseket sem készitenek. Ha az SSD meghajtó megsérül bármilyen okból, azt utána nehéz visszaállitani. Megsérült particiós főtábla és törlés miatt nehézkes a visszaállitás vagy sikertelen. Ha hozzám hoznának ilyen SSD-t, akkor nem vállalnám el... Inkább vigye el drága szakszervizbe és probálkozzanak. Flash memóriás adattárólókat nehezebb visszaolvasni, nagyobb a lehetősége az adatvesztésnek. HDD-ről nagyobb biztonsággal lehet visszaállitani adatokat, ha nem írják felűl és egyből hozzám fordulnak. Törölt particiókról állitottam vissza 100%-ban minden képet és videót, ami utána megynyitható volt a programoknak. Természetesen ezt most megint hevesen kritizálni fogjátok, ezért továbbiakban nem foglakoztat ez az SSD dolog. :) Ha egy-két embernek felhivtuk a figyelmét a biztonságos adatmentésre, akkor már nem volt felesleges itt a feszkó. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák