Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ceia #426 üzenetére

    A hazai kereskedelemre ráférne jó nagy reform.

    Itt a lehetőség, van légiposta, bankkártya és webshop: külföldről kell rendelni. 0-day játékoknál is ~20%, régebbieknél átlagosan 30-40% a különbség a magyar árak rovására.
    Persze van extrém példa is, mint az itthon 12K-ba kerülő (vagy drágább) Gears of War 2, UK-ből meg laza 5K-s rendeléssel megvan a dolog.

    még így is warezolnak, szal nekünk egy szót se!

    Érdemes az arányokat nézni. Itt az egész tetves ország warezol, reáljövedelemtől függetlenül.
    Bármilyen nehéz elhinni, ez mentaliltás kérdése is, nem csak a pénzé.

    ha a fizum is nyugat-európai lenne

    Na most egy dolgot nem értek...
    Csak a legújabb dolgok kerülnek 10K+ pénzbe. A legújabb dolgokhoz sokszor nagy gép is kell. Ha a gépre van pénzed, akkor pofa be, és nem kell rinyálni a nyugat-európai fizetési színvonalért.
    Ha a nagy gépre nincsen pénzed, akkor úgyis csak később fogod elérni a játékot, amikor meg már jóval olcsóbb.
    Nem értem, miért kell mindenkinek 0-day cuccal játszania?

    megcsinálnák rendesen, mielőtt kiadják

    Ez jogos, bár az utóbbi időben nem is találkoztam brutálisan szar alkotással.
    De mindegy, a lényeg az, hogy megint egy indok: nem 0-day játékot kell venni. Mire a 10K-s ára lemegy mondjuk a felére, már sanszos, hogy kellőképpen meg is van peccselve - de legalábbis már ezer teszt meg egyéb kikerül a játékról, így biztos nem zsákbamacskát veszel.

    választható legyen emberi nehézségi fok is,

    Hát olyannal sem találkozok sűrűn, akinek a mostani színvonaltalan vackok túl nehezek. Egyébként miben nem lehet pl. nehézségi szintet állítani?

    Az előbbiek figyelembe vételével + ott van a neten ingyen = miért is ne töltsem le?

    Jogos a kérdés.
    Viszont azt nem értem, hogy ha a neten úgyis igyen van, akkor a warezosok mit böfögnek állandóan a szánalmas műcsóró dumájukkal, miszerint nincsen pénz játékra? Merthogy ingyen nem lesz, ergo a torrentes krekkelt szeméttel nem sűrűn fogja felvenni az árversenyt a legális termék.

    mivel eleve a jobbmódú réteg ketyeréje, ők meg is veszik hébe-hóba a játékot.

    Ja, tehát az új COD-ot meg a Crysis-t meg a 0-day PC-s csodákat warezoló szegény csórók mind a rokongyerektől örökölt Pentium100-ason próbálják megnézni, hogy fut-e a játék Win95 alatt, de a mondjuk ~40-től 80K-ig árazott kekszbox vásárlói, na azok aztán oligarchák.
    Álmodj királylány :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • OnSeT

    őstag

    válasz ceia #426 üzenetére

    14-15E alatt konzolos vagy pc-s címekre gondolsz? ha utóbbi, akkor igencsak drága helyen nézelődsz, mivel a legtöbb új játék ára 8-10k magasságában mozog PC-n.

    egyébként, van rengeteg jó játék a megfizethető kategóriában, itt, pl. van jó néhány kb. egy éves cím 2k-ért.

    mivel nekem sok az a 8-10k is egy-egy új gémre, ezért én is ebből a kategóriából szemezgetek, a jelenlegi nagy neveket meg majd beszerzem jövőre hasonló áron, addig meg kitartanak ezek. :)

    Az előbbiek figyelembe vételével + ott van a neten ingyen = miért is ne töltsem le?

    talán azért, mert, ha mindenki ezt a hozzáállást követné nem lenne mit letöltened? :F

Új hozzászólás Aktív témák