Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Multibit

    veterán

    válasz Dr. Akula #13 üzenetére

    azt is jobban viseli ha véletlenül a tetején landol egy műhelykalapács
    :))

  • PROTRON

    addikt

    válasz Dr. Akula #13 üzenetére

    Még mindig, minden consumer alaplapon ott van a soros port bővítési lehetőség, és 3-4 ezer hufért lehet venni belevaló szalagkábel+beszerelhető csatlakozót.
    Továbbá az aktuálisan tárgyalt gép semmi egyebet nem tartalmaz azok közül amiket írsz, ez nem ipari felhasználásra tervezett, ez nem viseli el a kis kalapácsodat, nézd meg azt a házat. Ez még kulccsomó ráeséstől is meghajlik.
    A hűtése meg ezzel a ventivel pont hogy egy vicc, a notikban rendesen meg van tervezve az áramlást, itt meg csak spórolni akartak az intel stock hűtőjén, ezért szereztek egy mégolcsóbbat, még gyengébbet, ami legalább kisebb.
    Szal nem, ez pont nem éri meg a felárat, csak Shuttlenél kicsit benézték.
    Ezt ilyen hazai oktatásban, a 40 éves PC-k leváltására alkalmasnak tartanám, negyed ekkora összegért. USA-ban még ingyen se kéne a suliknak, annyival előrébb lehetnek.

    Ezt a VESA mounttal (tehát nem adnak hozzá kalapsínre szerelhetőséget alapjáraton), 4 db HDMI portjával meg 50 fok külső hőmérsékletre méretezett alaplapi elemekkel, Vegasba, "Gambling machines"-ekhez ajánlja a gyártó. :D

    #10 Reggie0
    Múltkor pont nézegettem, korábban én is azthittem, de elfelejtettük hogy ipari felhasználók esetében a meddő energiát is fizetni kell, nem csak a hatásost. Lehet hogy a hatásosban elég jók ezek a 12V DC tápok, de meddő téren csúnyán elvéreznek, szal nem, hosszú távon sem biztos hogy kijön a matek, hisz 160-ban már mint írtam teljes konfig van, ennél meg a 220 minimális hazai nagyker ár esetén még rájön a ram+ SSD. Szal idehaza az inkább 300 körül fop megállni "karbantartási szerződéssel".
    Legalább is rámértem ugyyan arra a házi szerver konfigra asztali 450W táppal, majd acdc+PICO kombóval és nem tettszett amit láttam.
    Ugyanígy, az egyik munkaállomásom egy olyan mini-itx alaplap, amit acdc téglatáppal kell meghajtani, mint a cikkben szereplőt. És a fentiek okán nem eszik kevesebbet mint egy normál irodai PC, rendes asztali táppal.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák