Új hozzászólás Aktív témák

  • Necronom

    senior tag

    válasz SoulReaver #4018 üzenetére

    Nos a Turnigyvel nagyon nem losz melle...de az is pont ennyire tuti akku mint a mostid
    Egyebkent ezzel is csak porul jartal szerintem...ennyire nem szokott hibas szeria lenni a kinai nevesebb akkukbol...tovabbra is mondom, hogy szoljal a boltnak, mert jo ha ok is tudjak es te is kapsz valamit
    Zippyt ne az mar reg le van irva...
    LRP draga es poposodik, de amugy jo
    Nalam a Gens Ace nyero pakk, nem olcso, de szerintem annyira nem is draga
    Itthon nem kaphato...
    Rengeteg akksi van, sokat probaltam en is, de mindenkinek masok az elvarasai....teny, hogy minel olcsobban szerzed az akkut, annal valoszinubb, hogy hamarabb tonkre fog menni...ez ilyen
    Vannak extrem draga akksik, amik annyira nem is olyan jok...fokepp versenyes korokben
    Es nemgyozom elegszer hangsulyozni, hogy a C ertek! Kinai akkuknal tessen megfelezni egyszeruen
    Megnezni mit tud felvenni a motor maximum, majd ahhoz valasztani megfelelo C erteku akkut, ez lenne a legfontosabb
    Az viszont egyertelmu, hogy mikor valami megszorul a hajtaslancban valami, olyankor azt nem tudod elore kiszamolni, a motor irdatlan mennyisegu ampert kepes felvenni....csoda, hogy a szabi nem ment tonkre egyebkent nalad, bar ugye nem is tudom a pillanatnyi max amperszamot mar neki, de valahol 700 korul volt emlekeim szerint
    Versenyzesben errre a szamra szoktak akksit valasztani...es hat ez a tuti, de nem mondom, hogy hobby celra is ezt muszaj, inkabb maradj a motor max. aramfelvetelenel

    parszor mar leirtam, de szrintem sosem eleg :)

    Akkumulátor C-értéke

    A "C" érték elméletileg arra utal, hogy mekkora az a folyamatos áramerősség melyet az akkumulátor károsodás nélkül elvisel.
    A kiszámolása a következőképp történik.
    Az akkumulátor kapacitása (Ah) szorozva a C értékkel.
    Egy példa a kiszámolásra amiben az akksi kapacitása 2200mAh és 25C terhelhetőségű.
    2,2Ah (2200mAh) * 25C= 55A
    Némely LiPo akkun két számot láthatunk, ebből a második nagyobb érték, a rövid ideig tartó (30 másodperc) maximális áramerősség.
    A gyors tölthető akkumulátorok esetében a megengedett töltési áramerősség alapesetben 1C. Korszerű LiPo akksik ennél nagyobb, akár 2-5C áramerősséggel is tölthetők, de ezt csak akkor alkalmazzuk, ha a gyártó erre utalást tesz.
    Gyakorlatban a C értéket vegyük kritikusan, ez egy nehezen ellenőrizhető mérőszám, és a gyártók a jobb eladhatóság érdekében szépíteni szokták.
    Már egy 10C kisütés is azt jelenti, hogy 6 perc alatt merítjük ki akkunkat. Láttam már 1350 mAh LiPo-n 90C feliratot feltüntetve, mely érték összesen kb. 40 másodperc üzemidőt tesz lehetővé! Ráadásul a vezetékek és az alkalmazott csatlakozó (XT60) teljesen alkalmatlan volt ekkora áramerősség (121,5A) átvitelére.

    TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Új hozzászólás Aktív témák