Új hozzászólás Aktív témák

  • NewTiger

    csendes tag

    válasz Bazsó #26 üzenetére

    Egy ember már van. :)

    Szóval hosszabb teszt után bővebb lére eresztve:

    A csomagolása szerintem telitalálat, tisztára mint egy múzeumi kiállítási tárgy. Alig volt szívem kibontani. A kicsomagolása és összerakása nem annyira bonyolult mint azt némely video prezentálja, minimális kézügyesség és odafigyelés szükségeltetik ugyanis részletesen le van rajzolva mit hogyan csinálj.
    Miután beüzemeltem kapásból müködött bár nem túl tökéletesen. A kurzor kicsit ideges volt, nem volt annyira tökéletes a pozicionálás mint a meglévő G3-ammal.
    Sajnos driver installálás után sem láttam számottevő változást, bár hozzá kell tenni, eddig sokkal kevesebb dpi-vel egerésztem.
    Utánaolvasva kiderült másnak is volt hasonló problémája szintén a Destructor egérpaddal és szerinte a firmware upgrade megoldotta a problémát. Mivel én is ezzel rendelkezem gondoltam belefogok.
    Firmware:
    Mint írtam ebbe rendesen beleőszültem mert nem ment minden elsőre. Az utasítás szerint vezetékes üzemmódban kell csinálni úgy, hogy amikor bedugod a kábel közben nyomni kell a szinkronizálás gombot. Ha így tettem, mindig megjelent az új hardver ikon és a frissítő progi nem találta az egeret. Ha a szinkronizáló gombot kihagytam akkor már látta. Néhány dugdosás után úgy döntöttem kihagyom a szinkron gombot és elindítom. A frissítés elindult de csak nem akart továbblépni az első lépésről. Kábel kihúz, visszadug, semmi. Kb. 5-6 perc várakozás után meguntam és gondoltam újraindítom a programot de az befagyott. Kilövés után probáltam újrakezdeni de most már mindig feljött az új hardver és a progi sehogy sem ismerte fel az egeret, ami persze tetszhalott állapotba került. Ez nem is változott reboot után sem.
    Hosszas szenvedés és keresgélés után végső kétségbeesésemben az új hardver ablakban mindenre nemet nyomtam és azt, hogy én mondom meg, hol keresse a drivert akkor az XP mégiscsak megtalálta magától és felinstallálta. Ez után már ment simán, a program felismerte az egeret és rendben be is frissítette az új firmware-t. De mondom, az egész procedura elött már fel volt telepítve a driver ezért erre nem gondoltam volna.
    A frissítés után valóban érezhetően jobb lett a pozicionálás, tehát mindenképp javaslom az 1.03-as firmware-t.
    Használat közben:
    Fogásra majdnem ugyanaz mint a Deathadder de mégsem teljesen. A különbség annyi, hogy a Mambának a jobb oldalán van egy kis homorulat ami a DA-n nincs.
    Nehéz. Elsőre nem is tünt fel csak játékban, hogy jóval nehezebb mint amihez hozzászoktam. Szerencsére számomra nem túl zavaró mert nagy sens-el játszok és nagyon ritkán emelem fel.
    A gombok kézreesnek, szintén DA adottság. Viszont a dpi állító gombok már annyira nem és nem is túl jól reagálnak. Jobban be kell nyomni, hogy érzékelje és mivel elég kicsik a gombok ez annyira nem egyszerű. Szokni kell.
    Feltünt továbbá, hogy a kattintások hangja jóval hangosabb mint a Logitechnél de ez engem nem zavar.
    Bár most így visszaolvasva nem tűnik túl pozitívnak a beszámolóm összességében meg vagyok elégedve vele.

Új hozzászólás Aktív témák