Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ne haragudjatok, de nincs kedvem mindenféle összehasonlító videót nézni meg teszteket olvasni - és sokszor tévútra is visznek, úgyhogy inkább kérdezek ;-)

    Kellene nekem egy "Kodi-s" videó lejátszó dobozka a tévé mellé.
    Főleg FullHD filmeket nézek, de azért 4k is beesik néha, HDR.
    Erre a célra vehetek Pi 4-et is, vagy inkább 5-öt?
    És ha a Pi 4 is elég, akkor mehet 1GB memóriával is, vagy 2GB azért kell?
    Semmi másra nem lesz soha használva, böngészni pl. biztosan nem ezen fogok ;-)
    De az fontos, hogy akadozás nélkül játssza a H.264 és H.265 videókat is.

    Előre is köszönöm a tanácsokat, üdv: Vasti

  • Vasti74

    aktív tag

    Köszönöm a válaszokat - el is ment a kedvem a dologtól azonnal ;-)
    Megint ott vagyok a "kínai dzsungel"-ben tanácstalanul, vagy vehetek több 100 €-ért valamit, ami nevesebb (de azt meg nem akarok)
    Szóval - marad az LG tévé beépített lejátszója :-)
    Üdv: Vasti

  • Vasti74

    aktív tag

    Elnézést, nem válaszolok külön-külön, mert így átláthatóbb ;-)

    - Mini PC van is itthon éppen, de azok nem tudnak HDMI CEC-et. Illetve talán az Intel NUC-ok? Olyanom még nem volt, de mintha azt olvastam volna. Én meg próbálok minél kevesebb távirányítót magam köré gyűjteni.

    - Az Android nekem csak telefonon és táblagépen OK, egyébként nem szeretem - nem tudom miért, de valahogy nem jön be. Mondjuk a legtöbb operációs rendszerrel így vagyok...

    - Sok éve használtam már videólejátszónak egy Raspberry Pi 2B-t LibreELEC-el, az akkori filmekkel (felbontás, kódolás) nekem nagyon bejött.

    Ezért gondoltam kapásból arra, hogy újra ebbe az irányba indulok: egy ilyen kis masinát összecsavarozni, meg SD kártyára kiírni a rendszert, és kész - nekem egyszerűbb, mint egy akármilyen box-ra ***ELEC-et gyógyítani. A HDMI CEC is működött (régen legalábbis) jól, meg linux, ha valami olyan van, könnyebben beleturkálok, mint egy Android-ba...

    Na mindegy, még egy kicsit gondolkodok ;-)

    A Nokia 8010 pl. pont annyiba kerül, amennyibe egy Pi 5 4GB kerülne házzal, táppal. Ha jobb médialejátszó, akkor meggondolandó :-)

    Mondjuk azon csodálkozok, hogy a Pi 5 sem tud lejátszani egy 4K HDR videót szuper minőségben?! Azt hittem, az már a 4-nek is kapásból ment, hardveresen dekódolva mindent...

    Köszönöm a segítséget még egyszer, üdv: Vasti

  • Vasti74

    aktív tag

    Ismét köszönöm a tanácsokat!

    Szóval ez is egy olyan elmebetegsége a számítástechnikának, amibe egy ideje rendszeresen bele lehet futni minden téren - fejlesztenek, az eredmény meg mégis visszalépés :-( Van egy izmosabb hardver, ami aztán a végén még annyira sem használható, mint az előző.

    Most az jutott eszembe ;-) , hogy a hifi-m "szíve" egy Raspberry Pi 3B+ 7"-os kijelzőbe építve, lóg rajta egy DAC, és piCorePlayer fut rajta.
    Lehet, hogy a FullHD filmekhez ez nekem még jó is lenne??? 4k-t eléggé ritkán töltök le...

    (Az LG tévém beépített lejátszója igazából 99%-ban elég nekem, de néha belefutok filmekben, amik akadoznak - számítógépen nem - , illetve pl. nincs hangjuk. De konvertálgatni meg nincs kedvem, egyszerűbb lenne, ha ilyenkor indítanám a lejátszó kütyüt, és azzal minden jól működne.)

    Mondjuk két nagy kérdés, hogy a kijelző mellett működik-e a HDMI is, és hogy tudok-e DualBoot SD kártyát csinálni, hogy induláskor választhassak a piCorePlayer és a libreELEC között... Na ezeknek utána kell néznem, és ha mindkettő megoldható, akkor lehet, hogy ott is van a TV alatt a lejátszó, csak nem vettem észre ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz wassermann #47493 üzenetére

    Nem akarok gonosz lenni ezzel a kis kütyüvel ;-) , de szerintem amikor megjelent, desktop-nak már akkor is bőven kevés volt. És így vannak ezzel az újabb generációk is :-(

    Nem is értem igazából, hogy miért akarná bárki asztali gépként használni, amikor szerintem még a "teremtői" sem annak szánták. Sok mindenre jó, de asztali gépnek piszok kevés! Még egy program sem fut rajta gördülékenyen, nem hogy 4-5 párhuzamosan...

    Arról nem is beszélve, hogy pl. egy 8GB-os Pi 5 annyiba kerül, amennyiért már lehet kapni egy márkás mini PC-t pl. 8. generációs i3 procival, 8GB memóriával, és 250-500GB nvme SSD-vel... Na azon már lehet dolgozni ;-)

Új hozzászólás Aktív témák