Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz vargalex #27042 üzenetére

    Értem. :R

    Mindenkihez:

    Úgy használom a pi2-t, hogy monitor, egér, bill. rádugva, de VNC viewer progival jelentkezek be windowsról (rasbianon tightvncserver telepitve). Így kényelmesebb, valamint így van magyar bill. kiosztásom. Tegnap újra kellet raknom, de vnc-vel még nem foglalkoztam. Ebben a jessie-ben elvileg már alapból fel van rakva a vnc. Hogyan tudom megnézni, hogy tényleg fel van-e telepítve, ill. a futó vnc szerverek státuszát lekérni? Beírom hogy vncserver :1 és ha fut akkor azt írja ki hogy már fut? Ez nem annyira jó, mert ha nem fut, akkor meg elindítja. Ha van több vnc "szál" is, például :1, :2, akkor hogy tudom őket listázni mik futnak éppen? Erre nem találok parancsot. A ps parancson kívül kellene valami más, ami csak a vnc szervereket mutatja.

    Más téma, mountolás:
    A windowsos gépemen win 8.1 x64 van. A pi2-n meg ugye a legfrisseb fullos rapbian jessie.
    Mindkettőn fent van a netbeans 8.2, python 3 pluginnal.
    Azt szeretném megoldani, hogy egy windows-os mappát meg tudjak osztani, amibe tud írni a jessie.
    Sőt, ezt a megosztott mappát teljes hozzáféréssel használná a jessie.
    Ide menteném le a rasbianon megírt programot, így egyúttal meg van a progiról a backup is és nem kell másolgatni pendriveon ( plusz bármikor ránézhetek a kódra, vagy akármódosíthatom akár windowson, egy mentést nyomva meg vnc-ben átváltva a pi-re már egyböl futtathatnám a pi-n).
    Találtam több leírást, itt a topicban is, de nem tudok eligazodni rajtuk, egyik sem elejétöl a végéig írja le mit kell tennem windows és raspbian oldalon. Valaki le tudná írni egy példával?
    Mondjuk legyen a megosztandó mappa ez: d:/python_project

    Valamint, készítenék időnként backup-ot a teljes microsd kártyáról. Itt nem tudom mik a lehetőségek, van e raspbianra olyan megoldás mint windows-on pl. a paragon recovery. Ha nincs, nekem az is megfelelne ha a microsd-t beteszem a kártyaolvasóba és a windowsos gépen készítek róla mondjuk egy képfájlt, amiböl felülírással visszaállítható a lementéskori állapot. Olvastam valahol hogy elvileg tud ilyet a win32dikimager is, de nincs benne ilyen opció.
    Milyen programot tudtok javasolni backup-ra?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák