Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    válasz pechman8 #6100 üzenetére

    Ezt a dolgot már néztem. Egyébként Win7 x64 Professional. Ez elvileg kezeli ezt a problémát de azért írom,h. elvileg, mivel fogalmam sincs,h. RAID1-ben is le van-e kezelve ez a dolog. Nagy eséllyel az Intel alaplapi RAID valamit írkál a hdd-k elejére, csak fogalmam sincs,h. mekkora méretben. Még az megfordult a fejemben,h. ha nincsenek RAID-be kötve a hdd-k, akkor ugye a Win7 rendesen alignál és 4k-s blokkra kerül a partíció eleje, így a lemezműveletek optimálisak lesznek. (valszeg mivel nincs semmi az MBR-en kívül a HDD-k elejére írva) Viszont ha az Intel RAID valamit ír a hdd-k elejére pluszban az MBR- mellé és a partíciót onnantól kezdi a Win7 számolni, lehet,h. ahová a Win7 számolja, a partíció eleje nem ott van, a hdd-kre írt RAID BIOS adatok miatt...
    A neten hiába kerestem erre akármit is,h. az Intel féle alaplapi RAID miker ír a hdd-kre, nem találtam semmit. (ebből esetleg kiszámolva hátha valamit tudnék okoskodni a partíció eltolásával).

    Ez még azt mondom "oké" is lenne, ha valamit kiszámolnék és úgy tolnám el a partíciót, hogy minden optimális legyen DE még mindig nem világos, hogy lehet az,h. LAN-on keresztül 60-70Mb/sec-el olvasnak, a gépen belül pedig csak 20-30Mb/sec-el??? Ezzel viszont kizárnám azt a hibát,h. az alignálással lenne a gond de akkor mi lehet a lassúság oka? :F (még olyan is eszembe jutott,h. az X58-as déli hídja és északi hídja közötti sávszél lehet nem elég a hdd-knek és amikor LAN-on keresztül másol, akkor nem kell az északi hídon keresztül az adatoknak áramlani, hanem a déli hídon keresztül megy csak az egész. A LAN a déli hídra van kötve, úgy mint az összes Sata meghajtó. Viszont ennek meg ellentmond az,h. az SSD-m és a többi hdd ha még együtt is dolgozik, nincs belassulás...)

    A jumper-t próbáltam RAID1 alatt, a sebesség valamit jobb lett ugyan, viszont nagy ritkán Linux-ot is használok (Ubuntu), az viszont a jumperektől teljesen meghülyült :( .Boot során mindenféle "DMA ERR: DRIVE NOT RDY" és hasonló hibaüzeneteket kezdett el dobálni.
    És úgy vettem észre,h. a jumper "nem tetszett" a hdd-knek, mivel megjelent mindegyiken 1-1 db "áthelyezésre kerülő hibás szektor" vagy mi egyszerre... Szóval ez a jumper RAID alatt nem biztos,h. a legjobb megoldás...

    Teljesen kifogytam az ötletekből :(

    Még olyasmi jutott eszembe,h. írok az Intel-nek ezzel a RAID vs. LAN dologgal kapcsolatban, vagy a fórumukon nyitok egy topikot ennek a témának és ugyanezt megnézem a WD-nél is, ám utóbbiaknál az-az érzésem,h. majd úgyis azt tanácsolják,h. "RAID-hez ne WD Green meghajtókat vegyél hanem RE változatokat"... Csak sajnos utóbbiak 3szor drágábbak a Green-eknél és 7200rpm-esek, nekem pedig az 5400rpm is bőven elég, csak normális tempója legyen...(és egyesek szerint a WD RE meghajtói csak firmware-ben térnek el a többi fajtától )

    A program ami a leírásban szerepel, RAID1 alatt nem detektálja a hdd-ket, ám ha Win7 alatt csinálok partíciót, akkor mindig alignáltnak jelzi. (megnéztem fsutil és msinfo segítségével, ha jól láttam a Win7 mindig pontosan 1MB-al tolja el a partíció elejét)

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák