Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz opr #8 üzenetére

    Nem a 4060ti az ellenfél, hanem a sima 4060 lesz majd.
    Szóval ha abban bíztál, hogy az nvidia lehúzós áraihoz képest az új AMD kártyával majd jól fogsz járni, hát nem nagyon jött be :D

  • Raymond

    félisten

    válasz opr #8 üzenetére

    "Na, igy viszont mar nem 4060Ti az ellenfel, hanem gyakorlatilag csak az intel ARC a770"

    Nem igazan. Ennek a 299EUR-os kartyanak hazon belul per pillanat a 272-289EUR-os 6650XT [link] es a 339EUR-os 6700 10GB [link] az ellenfele. A masik taborbol pedig a 319-329EUR-os 3060 12GB [link]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • opr

    veterán

    válasz opr #8 üzenetére

    Haaaaat... A konkluzio az lett a fejemben, hogy ez az egesz generacio egy rohadt nagy szegyen piros meg zold oldalon is.
    Ha valaki mindenkepp "olcso" (az b+) vga-t akar venni, es mindenkeppen ebbol a generaciobol, kizarolag FHD-ra, es nem is fontos neki a jovoallosag (vagy fontos lenne, de ha ennyi penz van,akkor ennyi penz van) szerintem a legjobb, amit tehet, ha kivarja, mit mutat az NV juliusban a sima 4060-al ennel alig dragabban. Mert mar azonos teljesitmeny mellett is az van, hogy az alacsonyabb fogyasztas, a dlss, meg az altalaban picivel stabilabb/jobb driver 30 dollart szvsz siman er. Felteve persze, hogy a sima 4060 minden egyeb trukk nelkul hozza a 7600 teljesitmenyet, es a polcokon is csak ~30 euro (tehat ~10-15k) felara lesz neki.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • kwzatz

    őstag

    válasz opr #44 üzenetére

    "Jelenlegi legjobb vetel ar-ertekben maradt az, ami eddig is volt, FHD-t celozva, a teljes piacot nezve: A 6700XT"
    Mi a bánatért céloz valaki FHD-t a 6700XT-vel? RT nélkül bármiben elég 1440p high/ultra/60fps-re...

  • kwzatz

    őstag

    válasz opr #51 üzenetére

    "Mert gondol a jovore is. "
    A future-proofing a legostobább közhely, ami máig tartja magát. Hatalmas volt olvasni azokat, akik tavaly, meg tavalyelőtt vettek inkább kicsit erősebb cuccot (+100k sok esetben az egy kategóriával gyengébbhez képest), me' "fjúcsörprúf", most meg fél-, harmadáron lehet megvenni egy kicsivel jobb teljesítményt. :D
    Aminek értelme van: Legjobb ár-érték arányú cuccot venni arra, amire jelenleg használni akarod.

    "AAA jatekokkal akar jatszani,"
    Elnézve a mai AAA játékokat ehhez mazochistának kell lenni. :D Ettől függetlenül egyébként, amit írtam, az 1440p high/ultra/60fps, AAA játékokra értendő. Régebbi cuccokban, kevésbé gépigényes A, AA játékokban akár a 4k is simán mehet vele. Ez meg 3 év múlva sem lesz másképp, lehet, hogy néhány AAA-ban majd vissza kell venned 1-gyel az árnyékot, meg még 1-2 egyébként semmin nem változtató beállítást, és tökéletesen futni fog. Mostanában nézegetem ezt 1-2 játékban, a beállítások fele akkora scam, mint a ház. Néha több GB VRAM vagy +30-50% fps különbség és abszolút NULLA látványbeli differencia.

    "Tehat 8GB felejtos"
    1080p-re simán elég lesz 3 év múlva is. Semmi nem fog változni ezen a konzolgeneráción belül.

    "Es az alapjan, amik most a trendek"
    Ha valakinek az a hobby-ja, hogy a megjelenés napján akar igénytelen trágya AAA portokkal játszani, annak természetesen többet kell fizetni nem csak a játékért, hanem a hardverért is annak érdekében, hogy élvezhető sebességgel tudjon bétatesztelni. Amit a fentiekben írtam, az a gondolkodni is képes egyénekre értendő. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz opr #63 üzenetére

    "1) Nem tartom kifejezetten intelligens otletnek azt, hogy a teljesen abnormalis, remelehtoleg eletben egyszeri, idiota banyaszlaz-cryptoboom araival peldalozzunk."
    Már legalább kétszeri volt (2017), de szerintem sem lesz már ehhez hasonló így, hogy kiesett az ETH az egyenletből. Ettől függetlenül nem látom értelmét annak, hogy olyan teljesítményért fizetsz pluszban, amit jelenleg nem használsz, egy olyan termék esetén, amiből addigra, amire használnád a maximális teljesítményét, már olcsóbban vehetsz - normál körülményeket feltételezve - ugyanolyan teljesítményűt. A tavalyi, tavalyelőtti példát azért hoztam fel, mert ott jött ki leglátványosabban ennek a gondolkodásmódnak a hibája. :D

    "Ennek a kijelentesnek ellent mond a teny, hogy mar konkretan most se igaz. Egyelore keves az a jatek, ami tobbet igenyel, de mar ma is van ilyen."
    Nézd meg a Last of Us-t, pár patch és 1,5GB-tal kisebb VRAM igény, amiért részletesebb textúrákat látsz, volt róla Hardware Unboxed videó is. Amit látsz ennél a pár játéknál, az nem egy "valódi nagyobb VRAM-igény", amit látsz is a képminőségen. Egyszerűen minősíthetetlen állapotban lettek kiadva.
    Ez olyan, hogy 24GB VRAM-ot is ki tudnának iktatni 1080p-ben is, más kérdés, hogy semmi értelme nem lenne.
    De egyébként pont erről írtam, ez hogy "vannak ilyenek" (igen, elcseszett portok, megjelenés napján, totál indokolatlan gépigénnyel, játszhatatlan állapotban) az irreleváns, ha racionálisan állsz hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz opr #69 üzenetére

    Semmi ilyet nem állítottam. Egyszerűen nem értettem, hogy a 6700XT miért FHD kártya. :D Egyébként nem igazán ugyanaz az ár, mert jelenleg a mostani cikk tárgyához hasonló teljesítményű 8GB-os RX 6650XT 113k, míg egy 6700XT 153k. Nem mondom, hogy nem lenne érdemes leszurkolni érte a +40k-t, de azért az is erős, hogy "minimális felárnak" nevezzük. 140-150k felett semmiképpen nem ajánlanék 8GB-os kártyát én sem.

    A RX 7600 és a 4060 Ti új termékek, ilyenkor mindig van megjelenéskor egy kis extra haszon pakolva rájuk. Pár hónap múlva majd változik.

    Egyébként ha már árak... Valósnak tartom a veszélyt, hogy a dollár erősödni fog újra, aztán 1 év múlva nem lehetetlen, hogy megint lesz sírás az árak miatt (is). Ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy a következő 3-6 hónapon belül lehet majd a legjobb ár/érték arányú kártyákhoz jutni. Legalábbis egy időre. Aztán majd kiderül.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz opr #71 üzenetére

    Így abszolút egyetértek. Én személy szerint nem annyira rajongok a használt kártyákért (főleg egy bányaláz utáni időszakban), de biztos ki lehet fogni jókat. Ráadásul ahogy halad az idő és távolabb kerülünk 2021-től, egyre inkább.

    Franklin: 1440p low/150fps-re is elég :D De persze, tudom, hogy vannak másfajta igények is, csak arra utaltam, hogy ezzel a kártyával simán lehet feljebb is célozni felbontásban.

    gbors: A standardot úgy értem, hogy mint mérce, amit a legtöbb ember elvár és amivel már megelégszik, ha a hardverén tudja produkálni az adott játék. A fenti kontextusban ezt feltételezi az ember. De szerintem már túltárgyaljuk. Képzeld el úgy, hogy valaki azt mondja "Elég 1440p-re." Mit feltételezel, mire gondol, ha nem ismered? Úgy is mondhatnám, hogy a 60 fps a Schelling point. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák