Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz 6absbulldog #4089 üzenetére

    Ilyen ez a gém, el kell fogadni. Sose lesz már hibátlan, mert új updattel sem csökkennek ezek... Sokaknál előfordul. Nálam az ugrásnál is előfordul, hogy nem veszi be.
    Egyébként én szerver oldali problémákra gyanakszom, de az sem kizárható, hogy az infrastruktúrában veszik el a csomag.
    De szerverre azért gyanakszom, mert van, hogy elegen összejövünk egy baráti 3v3 vagy 4v4-re. mindnekinek 20-40közötti a pingje EU centrálhoz és mégis néha akkora a delay egymás között is, hogy ha pont a TP bejáratnál kapom el az eggyiket ő már relatíve távol volt a kijáratnál.
    Sacra azt mondanám, hogy kb. egy reakció időnyi (~ 200ms) késés van a kliens-szerver-kliens kapcsolatban.
    Ismerős 1. kliens 25ms Az egnyém 40ms. Akkor az olyan minta kb. 150ms időt pöcsölne a szerver a számításokkal. Ezt kizártnak tartom, hogy egyetlen szituációt ilyen sokáig számítson a szerver proci (bár ki tudja...), szóval jó eséllyel a szerver környezet, ami miatt lassan jutnak visszafelé az csomagok. Azért gondolom, hogy szerver, mert egyébként ha teszteljük a netünket, akkor (pl. dslreports.com) akkor tök jó eredményeket kapunk (A vagy A+).
    (Ez egy konkrét eset volt nem is olyan rég, amit át is beszéltünk egymás között.)

    Lehet, hogy az AWS miatt van. Néha játszom a Paladinssal és ott is látni hogy a 30-as ping néha felmegy 50 közelébe, majd vissza. Direkt megnéztem Paladins streameket, ahol szintén látni a pingeket, és náluk is előfordul.
    Többször telefonáltam már a szolgáltatómnak, változásokat eszközöltek (átírányították a forgalmat más vonalakra), napokkal később visszahívtak, hogy most milyen és jelentős változás nem történt. Mondták is, hogy a vonalak terheltéségnek függvényében nem szabadna problémát tapasztaljak.
    Akkor már csak a Szerver kiszolgálói oldal marad hátra....
    Mondjuk vannak olyanok, akik eleve szar nettel csatlakoznak (10-20-30ms ugrál állandóan a pingjük) a meccsbe, de az megint másik kérdés.
    Az is megerősíti ezt a gyanút, hogy ha 1 napon belül különböző időszakokban csatlakozom be a meccsekbe, akkor mondjuk kora délután tök jó, este a csúcsidőben meg szar. Hajnalban, amikor meg szinte senki nem játszik, szinte kivétel nélkül tök jó.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz 6absbulldog #4091 üzenetére

    Kb. az egész Quake community sajnálja. Vannak, akik ezért nem is tértek át Quake Liveról QC-re, vagy csak egy röpke kitérőt tettek a QC-re.
    Próbáld ki a Diabotical-t is. Valakinek bejön, valakinek nem. MMI próbálgattuk, de azért a quake még mindig quake. Jobb véresen játszani, mint kugli golyókat lövöldözni.... ;]
    Nem mintha jelentősége van, de a quake hangulata sokkal jobb.
    A diabotical motorja viszont valamivel jobb.

    Jevons paradox

  • Lortech

    addikt

    válasz 6absbulldog #4116 üzenetére

    Meg a mostani miatt Rapha ellen.. Nem tudom, hogy bírják a játékosok, a kanapén ülve is szívroham és agyvérzés között vagyok, olyan intenzív némelyik meccs.

    Thank you to god for making me an atheist

  • D4v3

    őstag

    válasz 6absbulldog #4124 üzenetére

    SPOILER szintén:

    Igen jó formába került most a LAN idejére rapha, amikor meg megláttam, hogy milyen ágra került és mikor nyerte a felsőági döntőt, akkor biztos is voltam benne, hogy nem lesz legyőzője. Szerintem óriási nagy hiba a szervezők részéről, hogy egy napon tartják a döntőt a többi meccsel. Iszonyat megterhelő lehet azért ilyen szinten játszani napokon keresztül, aztán erre még rájön, hogy az alsóágról érkező legalább 1 Bo5-tel többet játszik, de ez simán lehet ugye akár több is, ha hamar leesik. Aztán a végén 30 perc szünet után, játszon még le egy Bo7-et a kipihentebb ellenfele ellen. Az elmúlt 6 döntőnek mind felsőági nyertese volt amúgy, ami beszédes (és az összes 8 double elim. döntőből 7-et nyert a fentről érkező). Nekem a legjobban a mindenki játszik mindenkivel (round robin) és utána top8 single elim. vagy valami hasonló tetszene. Ez így iszonyat unfair az egyik oldal számára.
    Én amúgy Veng-re tippeltem volna, mert nagyon nagy formában volt végig az évben, amit meg leművelt Strong ellen 9 perc full hátrányban Deep Embrace-n, az abszolút feljebb helyezte őt nálam mindenkinél. Strongot biztos látjuk még, nagy tehetségnek tűnik, de azért itt kijött, hogy LAN-on nem adja túl sokáig a bully játékstílusa. K1llsen meg szerintem vissza fog vonulni ez után, sokat nyavajgott már év közben is, de most meg leszerepelt kvázi a saját mércéjéhez képest. Meg remélem azért, hogy jövőre nem az USA-ban szervezik meg megint, mert valahol nagyon ciki, hogy 4 kvalifikált játékos sem jutott el az országba ilyen-olyan útleveles okok miatt (Yup, Av3k, serious, Xron), akik közül 3-at azért szívesen láttak volna sokan. Meg ugye egy Baset és cyphert sem bánt volna senki.

  • D4v3

    őstag

    válasz 6absbulldog #4126 üzenetére

    Ugye csak a nyári döntő szokott Amerikában lenni, mert már eleve ott tartják a klasszikus Quakecont, aminek csak egy kis része a QC döntő. és akkor már könnyű mellé egy ilyet is szervezni. De régebben meg volt Romániában, Olaszországban és Lengyelországban is döntő, amikor még tartották az év közbeni versenyeket is. Jobb lenne ezt Európában tartani újra, max. az MS kicsit jobban zsebbe nyúl :)

Új hozzászólás Aktív témák