Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Wayne #667 üzenetére

    ha már hozzáadtad az add new volume funkcióval, akkor létre kell hozni rajta valamilyen megosztott mappát, hogy azt is fel tudd csatolni, mivel nem HDD-ket csatolsz fel, hanem a rajta lévő megosztásokat. nekem is két külön volume van, én úgy oldottam meg, hogy a letöltés és a családi fotóalbum, dokumentumok, home és public mappák vannak az egyik lemezen, a másikon pedig a filmek, sorozatok, egyéb videók, amik sok helyet foglalnak, a sickrage és a couchpotato ezeket automatikusan átmozgatja a második lemezre, mikor kész a letöltés. így a média lemez az esetek többségében pihen, csak akkor pörög fel, ha valamit tényleg le akarok róla játszani, a gyakran elért cuccok pedig az első lemezen vannak, ami úgyis megy a torrent miatt.

    arra figyelj, hogy két ugyanolyan nevű share nem lehet, még külön volume-okon sem. itt van egy jó kis guide, hogy hogyan tudod a két külön lemezen lévő megosztásokat összefogni, így csak egyet kell felcsatolni és mindent látni fogsz ezen belül.

    ja és a pótolhatatlan adatokról érdemes egy localhost sync jobot csinálni, ami az egyik lemezről beállított időközönként csinál egy incremental backupot a másikra, így ha az egyik lemez kiesik, a fontos adatok megmaradnak, viszont nem kell RAID, csak annyi tárhelyet visz el a redundancia, amennyit muszáj.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák