Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asadasad22

    őstag

    válasz DM-Fan #6285 üzenetére

    "HD = 1080i (szokás fullHD-nek is nevezni), felbontása 1920x1080"

    sztem ez így alapból hülyeség, ha a HD-t egy felbontás jelölésére rá lehet húzni, az sztem egyértelműen az 1080p, azaz a FullHD, nem pedig valami interlacált hulladék, nemtom honnan szedted ezt a baromságot, hogy majd pont az 1080i lenne A HD :)

    HD-Ready pedig akkor valóban nem lenne értelmetlen, ha a 720 sort jelezné, azonban simán rá van írva több 576p/480p modellre is, így totál értelmetlenné válik az egész. HD-Ready 720p-nek még valami értelme is lenne..

    "2008-as HD-Ready plazmán egy fullHD felbontású anyag is gyönyörűen mutat, 1,5 méter távolságról egy vakteszten (ahol nem tudod, hogy melyik készülék fullHD-s és melyik HD-Ready-s) simán elbukna a földi halandók 90%-a"
    ezt egyrészt kötve hiszem, másrészt nagyban függ a tv méretétől is. szerintem egy minimum 40 colos tv esetében, az általad említett másfél méterről ez a 90% inkább a mérleg másik felére billenne. ne felejtsük el, hogy 2,25-ször nagyobb felbontásról beszélünk, amit sokmindennek lehet nevezni, de elhanyagolhatónak semmiképpen, képpontszám arányaiban nagyobb a különbség, mint 576p és 720p között, pedig az előbbit mégcsak nem is lehet semmiképpen HD-nak nevezni.
    PS3-on is gyönyörűen látszik, egy 720p játéknál (pl Mirror's Edge, GTA4, a játékok ~99%-a) nézhetem 5 méterről is, látom a recéket, másfél méterről szabályosan fűrészelni lehetne az élekkel. egy 1080p játék (csak 1-2 ilyen van, pl Fifa Street 3) közelről is gyönyörű, így kéne kinéznie mindennek..

  • bwoay

    nagyúr

    válasz DM-Fan #6285 üzenetére

    "Nagyon sokan nem láttok tisztán az elnevezéseket illetően"

    hajjaj :D

    vannak a köznyelvben rögzült elnevezések, vannak a saját kitalált szabványok,
    meg vannak a hivatalos jelölések. Utóbbiak a következőek:
    HD ready illetve HD ready 1080p. Ezek az európai hivatalos jelölések
    2005 óta. Elvileg 2007 óta van HDTV 1080p is, de én ezzel még sosem találkoztam.
    A 24p pedig kitétel a HD Ready 1080p-hez (de tartom,
    hogy ezt nem kell natívban tudnia, elég, ha konvertálni képes)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák