Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Paladin1492 #17402 üzenetére

    Nos, befejeztem a Mafia II-t story mode-ban. Hát, vegyesek az érzéseim.

    A játék grafikájáról már értekeztünk eleget, a PS3 verzióról szerintem kategorikusan kijelenthető, hogy kritikán aluli, néhol egyenesen borzalmas. Ilyen munkát szerintem szégyen kiadni 2010-ben akármilyen szoftverfejlesztőnek. A játék részletezettségi szintje elmarad a más platformokra kiadottétól, egyes dinamikus elemek (fű, vértócsák, bokrok) tényleg hiányoznak, a meglévők pedig nem túl részletesek. Az árnyékkezelés borzalmas, kb. 10 évvel ezelőtti szoftverekben volt jellemző, hogy az árnyék tömény pixel és kb. úgy kell elképzelni a megjelenését, mintha PC-n levennénk a view distance-et minimumra, tehát ahogy haladuk, úgy renderelődik folyamatosan előttünk. Ez egyébként nemcsak az árnyékra jellemző, hanem egyes tereptárgyak is csak nem sokkal előttünk rajzolódnak ki, ahogy haladunk a kocsival. Egészében véve is elég pixeles a játék, a textúrák rendkívül alacsony felbontásúak. Mindezen butítások ellenére a játék sebessége sem nevezhető korrektnek, szerintem sehol nincs 30 FPS fölött, de az akciódúsabb jeleneteknél, vagy ahol már sok minden mozog egyszerre a képernyőn, bőven 20-ra is esik, vagy tán még lejjebb is (mérni ugye nem tudom, de szemmel láthatóan be tud lomhulni a játék). Szóval a grafikától nem fog senki hasra esni, az egyszer biztos.

    További szívfájdalmam, hogy a fejlesztők teljes mértékben mellőzték a motion-capture technológiát, aminek következtében a karakterek meglehetősen műviek, a mozgásuk esetlen, a mimikák nemigazán vannak jelen. Egy Uncharted, vagy Call of Duty után ilyet látni elég sokkoló, szerintem ez alap kellett volna, hogy legyen.

    Az AI nagyjából rendben van, bár azért vannak fura dolgai a játéknak. Pl. az autótól megijedő emberek gyakran pont az autó elé vetődnek, illetve adott esetben az álló autótól is megijednek. Az is fura volt, hogy pl. mikor autót köt el az ember és elviszi a roncstelepre, bezúzza, azért jár mondjuk 400 $. Aztán gondolok egyet, elkötöm a roncstelep tulajának épület előtt parkoló autóját, bezúzom és azért is megkapom a 400 $-t, és senki nem jön ki óbégatni, hogy ezt talán nem kéne. Ilyenekre odafigyelhettek volna. Az egyenruhásokról viselkedése is fura néha: úgy húzok át mellettük a piros lámpánál, mint a sicc, előzöm őket jobbról és semmi reakció. Bezzeg a gyorshajtásra ugranak.
    Az ellenfelek használják a fedezékeket, néha még tán bekeríteni is megpróbáltak, de így medium-on nyomva nem igazán jelentett kihívást a játék, egyik tűzharcban sem izzadtam meg, szerintem hard-on sem nagyon fogok. Az első rész határozottan nehezebb volt itt-ott, szerintem ezúttal túl könnyűre hangolták a játékot.

    A játékról magáról, a story-ról. Hááát, nem rossz, vannak fordulatok, de igazából teljesen kiszámítható és azt kell mondjam, hogy rengeteg filmes lenyúlással szembesültem. Nem is kell nagyon ismerni ezt a filmes műfajt, aki már az alap gengszter- és maffiafilmeket látta, az bizony sokszor foghatja a fejét játék közben, hogy azért lehetett volna kicsit több fantáziájuk is a készítőknek és kevesebbet kellett volna nyúlni. Szerintem a moziirodalom ezen szegmensét eléggé jól ismerem és bizony éreztem, hogy a készítők is látták ezeket a filmeket - amit persze nem is tagadtak, csak kicsit azért többet vártam. Spoiler nélkül mondom: tán a legkellemesebb meglepetés az volt, hogy a játék egy helyen átfedésbe került az első résszel, bár az is elég erőltetett volt. Illetve tetszett, hogy a II. világháborús felütés, csak rettentő rövid volt, jóval többet ki lehetett volna hozni belőle.

    Hossz. Hát, se nem hosszú, se nem rövid. Ha az ember úgy játszik, hogy igyekszik teljesíteni minden extrát, összeszedni a collectibles-eket, alaposan szemrevételezi a környezetet, akkor eléggé megnyúlik a játékidő. Én első körben ezekkel nem nagyon foglalkoztam, a grafika nem nyűgözött le annyira, hogy mindent alaposan körbepisiljek, majd másodszorra, ha már hard-ban nyomom.

    Amúgy a környezet viszonylag tisztességgel rombolható, az autók is korrektül sérülnek, szétesnek, ezzel nincs baj.

    Összességében véve élveztem játszani a Mafia II-vel, mert a hangulata az mégis megvan. Végig korabeli zenék szólnak (a játék elején az első részből is felcsendül egy nagyon az elménkbe vésődött dallam, ami az autókázós részek alatt szólt az előző játékban), korabeli autókkal utazhatunk, a város képe is hozza a '40-es évek végének, '50-es évek elejének hangulatát, ahogy a ruhák is, tehát a játék stílusa - ha nem is nagyban - de azért eltér az első részétől, egy fokkal modernebb korban játszódik. Sajnos azonban a PS3 portot nem ajánlom megvételre, a neten látható videók alapján a PC-s verzió jóval többet nyújt, de még az Xbox-os is szebb. Viszont az összes verzióra elmondható, hogy kicsit jobban is odatehették volna magukat a készítők, a motion-capture hiánya nagyon fájó így 2010-ben, szóval hatalmas előrelépésre nem kell számítani az első részhez képest. Sajnos a küldetések sem voltak túl változatosak, szerintem visszalépés történt az első részhez képest, ahol pl. még autóversenyezni is kellett, éles futamon. Itt a legdurvább cameo talán az volt, amikor takarítónak kellett beöltözni és így bejutni egy hotelbe. Üresjáratok nem annyira voltak, bár néha soknak érződött az autókázás, illetve a lakásból való elindulás, felöltözés, táplálkozás a hűtőből, stb., szerintem ezek mellőzhetők lettek volna.

    Mindent egybevetve olyan 70%-ra értékelném a játékot, a lehúzásnak pedig egyértelműen a grafikai hiányosságok (nemcsak a PS3-as verzióra gondolok), illetve az eredeti ötletek hiánya az oka.

    Jelenleg a PS3 exkluzív The Betrayal of Jimmy című kiegészítővel játszok, ami a story-tól teljesen független, más karakterrel (kb. korabeli Jason Statham) kell játszani, eddig nem rossz, bár még csak egy küldetésen vagyok túl félig, csak ma este töltöttem le ugyanis ezt a 300 MB-os kiegészítőt.

    Hát, röviden ennyi, ha van kérdés, szívesen válaszolok. Mindenki mérlegeljen, megéri-e neki új áron beruházni, vagy vár az olcsóbb használtakra picit. Egyébként a Collector's Edition gyönyörű és csak alig valamivel drágább a sima verziónál, annyi többletet simán megér, ha már valaki rászánja az újra a pénzt. Viszont a leírtakat vegyétek figyelembe, nehogy csalódás legyen - nekem picit az volt.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák