Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    ÁÁÁ, megint felbaszott a PT. Ma (meg úgy az egész héten hébe-hóba) játszogattam egy kicsit, mentem néhány futamot. Ha simvs-ben nem volt éppen szoba, akkor mentem dragba vagy driftbe (ebben egyet mentem, nagyon szánalmas lett), lényegtelen. Maradjunk annyiban, hogy nálam elég sűrűn változnak az egyes kocsik paraméterei. Az egész PT-s múltamban végigkísért az, hogyha a panama akárcsak egy kicsit is megtörik (legalábbis erre fogtam rá, de lehet random is vagy talán a gép/net hibája nem tom :F ) kb. kétszer olyan nehéz lesz. És utána az is marad, hiába javítok. Tehát olyan lesz a kormányzása, mint pl. a Quadro-nak (balance-ok nélkül). Oké, beletörődtem, néha jó volt néha nem. Most néhány nappal ezelőtt fedeztem fel, hogy a Cobra az egyik futamon úgy elkönnyült, hogy csak na. Versenyeztem előtte vele jópárat, semmi gond nem volt. Aztán egyszer csak az egyik verseny első kanyarjához érve azt tapasztaltam, hogy nagyon érzékeny (ideges) lett a kormányzása. Könnyen fordította az orrát (vagyis nagyon gyorsan) és ettől olyan hintázásba kezdett, hogy garantált volt a bepördülés. A tipikus "lehetetlen megfogni" eset állt fennt ma is a Panamával. Előtte csak a szokásos kicsivel nehezebb bug jött elő, most meg ezen a spght3 futamon olyan ideges lett a kormányzása (és/vagy könnyű lett), hogy már az első kanyarban meglepetés ért. Utána a pályán alig tudtam maradni, mert ha egyszer elkezdett hintázni a hátulja, azt már az isten se fogta meg. Egyszerűen nem értem. Egyik teóriám szerint az tehetett be, hogy éppen driftből jöttem és valahogy megmaradhatott a drift fizika. Bár az ominózus panamás eset után direkt mentem még egy futamot spiedo-val, de ugyanúgy megmaradt ez a dolog. Ki is léptem, a kocsi nem kanyarodott, de legalább megfoghatatlanul hintázásba kezdett a segge minden kis kormányzásra (mintha a steering response 5 millió lenne). A teóriámat erősíti az is, hogy néha dragozás után megmarad a manual váltó, én meg simvs-ben csak bambán várom, hogy mikor kapcsol már kettesbe és kell egy kis idő mire leesik, hogy beragadt a manual váltó a drag miatt. Szóval futam vége, options és vissza automatára. De lehet, hogy az én hibám, hogy ilyen mértékben változik az autók fizikája nálam. Lehet, hogy a netem szar és a laggból adódik ez vagy a gép nem bírja a sok palyert és akkor abból adódik. A lényeg az, hogy nem én felejtek el vezetni egyik pillanatról a másikra, hanem a kocsik fizikái változnak kényükre, kedvükre. Mert ha éppen semmilyen bug nem kísért olyan jó érzés az élen autókázni vagy küzdeni a 2.-3- helyért, egymást oda-vissza előzgetve, de a mai nap folyamán az ilyen ritkaság számba ment.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák