Új hozzászólás Aktív témák

  • emitter

    őstag

    válasz Jester01 #1687 üzenetére

    köszi, erre a select-es bibre sosem jöttem volna rá magamtól :B most már nem eszik prockót

    a ciklus azért fut bufsize-ig, mert akkora a puffer (wav_buf) mérete (ami ugye shortokat tartalmaz)
    ha átírom a cilusokat, és csak readbytes-ig futnak, akkor már tényleg megszólal a zene, de nagyon zavarosan, zajosan.. ez nem tudom mitől lehet :U
    (frissítettem a forrásokat a neten)

    másrészt azért is gondolom, h a cilusoknak bufsize-ig kell futniuk, mert itt van pl. ez a progi [link], ez volt az alapja a wav-lejátszásnak, és itt is bepakolom a wavot egy listába (egy bufsize-ih futó ciklussal), amiből szépen vissza is tudom rakni a pufferba.. na és ha ebben a progiban átírom a ciklust, és csak readbytes-ig fut, akkor néha ugyan jól lejátsza a wavot, de sokszor hibát ad vissza az snd_pcm_writei() :F szóval ezért maradnék a bufsize-ig futó cilkusnál

    [szerk: ] ja és a buflevel nem a listában lévő bájtok számát mutatja, hanem a benne lévő wav_buf-ok számát, azaz pl ha buflevel 16, akkor van benne 16*bufsize*sizeof(short) bájt

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák