Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz Alteran-IT #3702 üzenetére

    Mennyit fogsz te még panaszkodni a Telekomra :DDD
    Én most hirtelen nem is tudom, mikor váltottam, talán tavaly novemberben, és azon kívül, hogy optika, semmilyen szinten nincs minőségi ugrás a PR-hez képest. Néhány dolog jobb, néhány meg sokkal rosszabb. Remélem nem hiszed, hogy a Telekom egy szent jótékonysági intézmény, ahol az ügyfél az első. Ugyanolyan cég mindkettő, mindnek a pénzed kell, aztán kuss van.
    Csak hogy pár dolgot említsek, ami a Telekom részéről zavaró: a görcsös ragaszkodás az eszközeikhez, te itt nem fogsz sosem teljes értékűként saját routert használni, nem kérhetsz csak modemet, és még bridge mód sincs, csak passtrough, aztán ez vagy megfelel neked, vagy nem. Nekem nem.
    Ha gyári routerre vetemednél, folyton két külön hálózatot fog sugározni, egy, ami a tiéd, és egy rejtélyes "Telekom 2ndSSID" nevű valamit, amire senki nem tud csatlakozni és aminek létezését még csak elismerni sem hajlandóak az ügyfélszolgálaton, és természetesen ez a második jel használhatatlanná is teszi a 2,4 ghz-es csatornádat. Kb másfél óra telefonálgatás után sikerült egyszer kikapcsoltatnom, aztán 3 hét múlva visszatért. A topikban hosszas nyomozás után kiderült, hogy ez még a múlt évtizedből ismerős, méltán elfeledett Telekom Fon nevű szolgáltatás bétatesztje, hogy mi szükség van rá most is, senki nem tudja, arra mindenképpen jó, hogy megkeserítse az életedet.
    Nincs CI-kártyás tévézés, van helyette az ezer sebből vérző IPTV, vagy a még gagyibb android box, amin még tv-t se nagyon lehet nézni.
    Külföldi szerverek és routing? A Meta/Google/Netflix szentháromságon kívül semmi nem érdekli őket, ha ezen kívül valami másra kéne az internet, és az átlag 50 mbps sincs meg, vagy mondjuk többezres pinged van egyes külföldi szolgáltatók felé, akkor oldd meg magadnak VPN-el, vagy mehetsz máshová.
    Én a magam részéről köszönöm szépen, de váltok is vissza PR-re, amint elhozzák ide is az optikát, addig meg szívok a Telekommal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák