Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • __Zs__

    tag

    válasz 4Grider #2892 üzenetére

    Szia!

    A hozzászólásomnak nem a dátum volt a lényege. Pont amiatt érdeklődtem, hogy a valós munkák, hol miként állnak. A dátumokkal kapcsolatban éppen azt írtam le, hogy a tapasztalatom alapján úgy is csúsznak, mert már mind írásban, mind szóban adtak "várható befejezési időszakot", legutóbb pl. 2018. október, november. Szóval nem konkrét dátumot. :)

    A lényegre térve: ha valahol vállalok egy határidőt, akkor eleve beletervezem azokat a dolgokat, amik miatt esetleg lehet csúszásom, és úgy adom meg a vállalást. Természetesen lehetnek előre tényleg nem látott dolgok, amik csúszást okozhatnak, de azokról meg lehet - ha a szándék megvan - tájékoztatni a potenciális érintetteket. Persze minden egyes csúszás - mert már nem egy volt a korábban kommunikáltakhoz képest - a saját inkompetenciánkra (is) engedhet következtetni, de ebbe ne menjünk bele jobban.
    Egyébként úgy gondolom, hogy itt pályázni kellett, ahol bizonyos kötöttségeket vállalva lehetett elnyerni a munkát (és annak részeként a támogatás összegét). Azt persze nem tudom, hogy a támogatás elnyerésének feltételeként támasztott határidő (2018.12.31. ha jól tudom) nem tartása jár-e bármilyen negatív következménnye a nyertes pályázó számára, ill. hogy a támogatási összegek milyen ütemezésselk hívhatók le, de az biztos, hogy jó néhány ezer háztartásban még nagyon a közelében sem vagyunk az országosan már teljesítettnek kommunikált 30 Mbit/s sebességnek.

    Végül de nem utolsó sorban konkrétan a kérdésedre válaszolva: természetesen semmit sem érek egy dátummal, amit a cég csak azért ad, hogy mondjon valamit, aztán úgy sem tartja (és ezt adott esetben már az infó közlésének pillanatában is tudja). Ugyanakkor azért felmerül - legalább is bennem - a kérdés: hányszor "játszható" el egy ilyen "vállalok egy határidőt, aztán csúszok; na és?" móka, anélkül, hogy annak ne legyen észrevehető megnyilvánulása/következménye ha másban nem is, de a potenciális ügyfélkör egy részének elvesztésében biztosan. A komolyabb dolgokrol - pl. kötbér, büntetés, munka átadása más, sikeresen teljesítő szolgáltatónak - nem is beszélve.

    Üdv': __Zs__

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák