Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz 0.44 #1945 üzenetére

    Tudom hogy butított, én ezért is nem kértem, maradtam a sima kábelmodemnél és mögé pedig egy olyan routert rakok, amilyet szeretnék.
    Arról egyébként nem is beszélek, hogy abban a vacakban egy processzor végzi a kábelmodem és a router funkciókat is, ami azért nem kis feladat.

    De egyébként elméletileg át lehet kapcsolni sima modem (bridge) módba, mert volt már itt róla szó és akkor csak simán mögé kell tennie egy normális routert és kész, ha nem megy az átkapcsolás, vagyis nincs benne, akkor szólni kell nekik azt vagy átkapcsolják központilag, vagy kicserélik.

    Ami meg a mérést illeti, itt a környéken általában kábelen mérik és mondják is, hogy így kell (mikor írtam az ügyfélszolgálatnak hogy szar a net, akkor is kapásból mondták, hogy ne Wifi-n mérjek, még ha az ő Wifi-jük, akkor se, csak közvetlenül a modemen keresztül kábelen), de gondolom ez szerelőtől is függ, meg hogy milyen a netcsomag, mert egy 15, illetve egy 30-as csomagot simán tud az a Wifi is, viszont 60-as és 120-as csomagot már nem nagyon, sőt nagyobb terhelésnél könnyen meg is hibásodhat, de általában csak megbolondul és egy újraindítás megoldja a problémát.

    Mindenesetre ha nem jó az a Wifi és nem is lehet átkapcsolni a modemet modem/bridge/switch módra, akkor csak simán ki kell kapcsolni benne a Wifi-t és mögé rakni a WR1043ND-t az egyik switch porton keresztül és a DHCP-t ki kell kapcsolni, persze először a LAN IP-t érdemes átírni egy az abban a hálózatban szereplő címre (pl. 192.168.0.2, ha 0.1 az árjáró, vagyis a TC-s modem címe) későbbi menedzselhetőség céljából.
    De lehet, hogy csak a modem gyári hibás valamilyen szempontból (gyenge táp, vagy Wifi modul) és azért nem bírja a Wifi-n keresztül az 50-et, ez esetben a cseréje megoldja a problémát, bár ha csak a Wifi ha hibás, akkor gyakran szarnak rá, vagy kiszállási díj és cserélik.

Új hozzászólás Aktív témák