Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #77 üzenetére

    Általában azt szokták írni, mondani, hogy a C-200-nak a legszebb a képe (persze a C-300 után), de a Dune-k hangminősége jobb (bár ez szerintem egy kicsit vakítós duma, ha az ember külső DAC-ot használ), illetve egyszerűbb, kezelhetőbb a menüje. Nos, Dune-höz még nem volt szerencsém, de a C-200 menüjében én semmi extrém hülyeséget nem találtam, számomra teljesen kezelhető - bár lehet, hogy én a még rosszabbhoz vagyok szokva... :)
    Az mondjuk zavar, hogy bár hiába állítom a képátmérőt bárhova is, mindig a teljes képernyőt kitölti, s nekem ez azért rossz, mert a kijelzőm 16:10-es, így a 16:9-es legelterjedtebb filmméretet (DVD-k, Bluray-k mind ezt használják) megnyújtja. De a régebbi, 4:3-as DVD-ket is kirakja a teljes képernyőre. Hiába állítom be, hogy "Teljes méret", vagy az "eredeti méret", vagy "Képernyőhöz igazítás", mindig kitölti a teljes 16:10-es kijelzőt, vagyis mindig nyújt, illetve nagyít. Tök mindegy, hogy milyen a film eredti mérete, iletve milyen arányra van állítva a "Kép mérete" menü.

    Mondjuk engem nem igazán érdekel a 3D, de szerettem volna egy olyan lejátszót, aminek jó a hangminősége is, sokféle módon lehet szervezni a lejátszást (pl. ne csak albumokat játszon le, hanem ha egy előadótól több album is megvan mondjuk .flac-ban, akkor az előadótól játszon le mindent, akár véletlenszerűen keverve a lejátszást. Ez nagyon sok médiajátszó tudja, még a telefonom is, de egyelőre ilyesmire nem tudtam rábírni a C-200-at.

    Szóval, ha ezek a gondok fennállnak, s gyártó gyártási és üzletpolitákája olyan, amilyen választ adott a support (küldjem vissza a gépet nekik 50 dolcsiért, s kicserélik a CPU-t), akkorinkább Dune. Ezt majd meghirdetem, olcsón (bár van benne optikai meghajtó, tehát akár Bluray korongokat is lejátszik - ezt ki is próbáltam - ugyanakkor hálózatról diavetítés vele egy Bluray film, ami megintcsak szokatlan, mivel a családban lévő két ultragagyi médibox minden gond nélkül lejtásza őket a NAS-ról, s másolásban is veri a C-200-at), s ha lesz jelentkező, elmondom, mi a bánatom vele. Amúgy pl. az AVX-en az utóbbi hónapokban 2-3 C-200-at is hirdettek, elég sokáig, talán mert mindegyiknél leírta az eladó, hogy csalódott benne (általában a menüjét kifogásolták).

    Ha eladtam, akkor hozzáteszek egy kis pénzt, s veszek egy rendes, eleve gyárilag optikai meghajtós médialejátszót... Szerintem annyira nem kell mélyen a zsebembe nyúlni... Amúgy nem tudom, hogy bele merjek-e nyúlni a Dune vásárlásba,mert eddig hiába próbáltam bármivel is kiváltani az ultrgagya, mondhatni teszkós médiaboxokat, mindig több gond volt az elvileg újabb, modernebb, többet tudó márkás csodákkal. Nos, ezúttal is...

    A régi tulajt nem akarom seggbe rúgni, egy német srác, aki tényleg évekig használta, de sosem nézett rajta még Bluray-t sem. Segítőkész, de mivel az életben nem próbálta frissíteni, így nem tudott a dologról (amit a gyár nem is nevez hibának, egyszerűen csak egy kicsit problémásabb darabnak). Amit eddig leveleztem vele, az mind megállja a helyét. Segítőkész, de nem tud segíteni, mert ezt nem ő cseszte el, hanem a gyártó. Ő használta vagy 3-4 évig, de továbblépett.

    Még holnap beszélek a hazai szervizzel, szerintem ismerik ezt a hibát (nem véletlenül van ezzel tele minden Popcorn fórum), ha valami elfogadhatót mondanak, akkor marad, de ha akárcsak 10-15 ezer forintos javítást prognosztizálnak, akkor eladom,mert akkor már jobbat kapok annyi pénzért!

Új hozzászólás Aktív témák