Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Q

    senior tag

    válasz c4 #120 üzenetére

    Köszönöm, hasznos volt. Egyre inkább az az érzésem, hogy az A400-nál megállok, és a következő egy HTPC lesz.

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz c4 #120 üzenetére

    A kezdeti Popcorn dicsőség már a múlté, és bizony ráálltak arra, hogy újabbnál újabb készülékeket nyomnak ki tele hibával, és maga a chip gyártója sincs a helyzet magaslatán főleg BD-s anyagok esetén (hang problémák).
    A hálózat kezelés is több sebből vérzik, pl. samba és NFS megosztás esetén is nem lehet folyamatosan görgetni a fájl listát meg meg áll gondolkodni (megjegyzem ezt a WD TV Live lazán tudja venni gondolkodás nélkül) ami azért is bosszantó, mert egy több száz fájlból álló lista esetén elég gyötrelmes végiggörgetni a listát.
    A felírat kezeléssel is gondok vannak, pl ha a film MKV és van benne felírat, plusz egy külső felírat akkor a felírat folyamatosan benn marad, és nem lehet kikapcsolni.
    Ja és még a hálózatkezeléshez annyit, hogy ugye gigabitesként vannak hirdetve a készülékek, hát persze hogy az a sebesség elég messze van a gigabittől.

    Legközelebb én is HTPC felé fordulok, ott könnyebben orvosolhatók a hibák.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Downsampling

    senior tag

    válasz c4 #120 üzenetére

    ...szinte teljesen egyetértek, hogy az efféle médiajátszók már több bosszúságot okoznak, mint örömet - amíg nem lesz chipgyártás-technológia szinten valami forradalmi, valami teljesen új, addig ez már csak a sz@r pofozása... A korábbi Popcornoknál is szinte ugyanez a vegyes érzés volt - valami nagyon kirány, de mindjárt elveszi az ember kedvéd valami teljesen evidens, ám mégsem úgy működő szolgáltatás..

    Azt azért megkérdezném, hogy milyen sebességű hálón használod a NAS-t a Popival? Mondjuk egy Synology esetben nyilván nem 10/100-ason... :) Nekem érdekesképpen a (már eladott) C-200-am 10/100-on még egy .flac fájlban is elkadt, de sokáig nem jöttem a rá, hogy miért nem megy a lejátszás, mert alapból 10/100 volt a beállítás. Aztán át kellett kapcsolni "AUTO"-ra, s onnan vitte a legbrutálabb Blu-ray-t is... S érdekes módon Samban jobban, gyorsabban kezelte a NAS-t, mint NFS-en, pedig a gyártó szerint ennek fordítva kellett volna lennie.
    ...a magam részéről azt sajnálom, hogy Dune-t még nem próbáltam, s lehet, hogy már nem is fogok... Én egyre inkább arra hajlok, hogy az lesz a problémamentes megoldás, ha CD-játszáshoz CD-játszót veszek, DVD/BD lejátszáshoz DVD/BD lejátszót, s fájlapalú lejátszáshoz meg vagy HTPC, vagy valami csak erre épített, atomstabil, hiperbrutál készük... Csak ez nyilván egy vagyonba kerül, s nem egy készüklékről állandóan port takarítani, hanem máris háromról... Szóval ezeket az univerzális lejátszókat pofozgatták az elmúlt 8-10 évben, de nem lettek tökéletesek. Mondjuk talán az Oppo, illetve az afeletti árkategória még ad némi reményt, sokkal szigorúbb formátumkorlátokkal... :( :O

Új hozzászólás Aktív témák