Új hozzászólás Aktív témák

  • c4

    őstag

    Ide is beteszem, hátha érdekel valakit:

    Sziasztok!

    Néhányan kérték, számoljak be, hogy tetszett a Popcorn egyik új üdvöskéje a Popcorn Hour VTEN. Nem vagyok egy nagy tesztelő, de megpróbálom összeszedni gondolataimat.

    Annyit előre kell bocsátanom, hogy 3-4 éve Dune felhasználó vagyok, így néha biztos írhatok olyat, ami akaratlanul is összehasonlításnak tűnik.

    De térjek a lényegre: a készüléket kicsomagolása után az első teendőnk az alapbeállítások elvégzése: nyelvválasztás, widgetek, időzóna, lakóhely, netelérési mód...stb. kiválasztása. Mint a leírásából kiderül: 2 USB és 1 eSata csatlakozó vár bennünket a kártyaolvasó mellett a készüléken. (Bár az USB3 korában az eSata csatolófelület kissé érthetetlen, de mindegy, van.) A mai világban már alapkövetelmény a HDMI 1.4 videó kimenet, meg is kapjuk egy 3,5 mm-es analóg jack kimenet mellé. Kapunk még egy koax és egy toshlink csatlakozót is a HDMI bemenettel nem rendelkező digitális fogadóegységek felé. A hálózati főkapcsoló hátulra került, a készülék külső tápegységgel rendelkezik. Minden olyan tartozékot megkapunk, ami szükséges az azonnali használatbavételhez (digitális kapcsolathoz).

    Eddig semmi ördöngösség, ha kábelen kap netet, azonnal érzékeli is, nálam egy FW frissítést jelzett is azon nyomban, és mivel tudjuk, hogy ebben a szegmensben ez akár életet is menthet, hagytam, hadd frissítsen.

    Bekapcsolás után egy egyszerű főképernyő fogadja a tulajdonost, a parancsikonok (amik elég szegényes fantáziára utalnak) a kép alsó felére kerültek, olyan Mac-es java megoldással. Gondolom, Android fut a készüléken. Egyedi háttér válaszható a kép betallózása után. Szóval a képernyő alján pilinckázik valami, a nagy képfelület meg tök üresen és kihasználatlanul áll.

    Wifi sticket nem vettem hozzá, így sajnos nem tudok beszámolni erről a szegmensről.

    De térjünk át a gyakorlati tapasztalatokra, tán' jobban is érdekel benneteket.

    Rövid ismerkedés és az alapbeállítások után elindítottam a lejátszást. A próba során csak 2D videó anyagokat használtam zenei lejátszáshoz kizárólag .wav formátumot. Hirtelen felindulásból USB-ről elindítottam az LG 4K rövid demóanyagát (4K, 120 mbit)... Elindult, de meg-megállva játszotta. (A tévém lejátszója rezzenéstelenül viszi :( )
    Gondoltam: "Mindegy, még úgysem dúskálunk a 4K források közt". Kezdtem a nálam fellehető legkisebb formátummal: x264 SD felbontású képanyaggal. Mivel Dune tulaj vagyok, így nagyjából csak szabvány kódekes kép és hanganyaggal rendelkezem, így nem volt semmi gond. Folytatásként belevágtam a HD anyagok tesztelgetésébe, 720p DTS-el, ac3-al rendben, 1080p is... na de mégsem. A film nézése folyamán több ponton azt vettem észre, hogy mintha kihagyna az audiósáv (nem hálózatról, vinyóról)... Itt már vakargattam kicsit a fejem, de nem volt tragikus egyelőre ez a "hiba". A filmjeim java NAS-on van, így a hálózati beállításokkal folytattam volna... el is akadtam rendesen, mint a magyar autós a hóesésben. Mivel nincs magyar nyelvű leírás még a készülékhez (sőt angol sem volt a dobozában) így pánikszerű gyorsasággal írtam a fórumba, ahol is Patice fórumtárs sietett segítségemre, hogy megoldjuk ezt az őrjítő problémát. Nagy köszönet illeti meg ezért. :R Végül is NFS szerverként sikerült csatlakoztatni a NAS-t (Synology 410j) így végre hozzájuthattam a filmekhez. Itt a 1080-as anyaggal kezdtem... Sajna itt is tapasztaltam a már említett hangkimaradást, de a hangsávot nem dobta el a lejátszás közben. Jöjjön akkor a nagyágyú: BD anyag! Nos, itt már hálózatról akadozik, hangsávot dob el, tehát idegi összeomlás részemről. A Dolby Atmos-al kevert TrueHD hangú film egyszerűen megállt, mint a szög (Jupiter Ascending), (Star Trek 2013 TrueHD nagyon szaggatott). (Dune viszi mindkettőt) Már a víz levert... És mindezek mellett a képminőség szép, a hang jó (HDMI-n, analógot nem próbáltam, nem is érdekel a mai digitális világban), tehát az ember agya csak kattog... :)
    Hang és feliratválasztást a távszabályzó "title" gombjával érdemes kiválasztani, ha kettőnél több hang és feliratsáv található a filmben, mivel így nem vakon bolyongunk, kiírja az aktuális nyelvet. Az "audio" és a subtitle" gomb megnyomásakor ez sajnos nem áll rendelkezésünkre. Örömhír: a .mkv kiterjesztések esetén a felirat színe, betűmérete, pozíciója állítható, kellemes határok közt. Azonban a BD esetén a pozícionálás sajnos már nem áll rendelkezésünkre. Nálam ez is számít, mivel anamorf képet nézek, így nem látszana a felirat alsó sora... De ez önmagában nem jelentene gondot, meg tudom oldani egyéb módon a kérdést. A felirat kódkiosztás választható, rendelkezésünkre áll a közép-európai karakterkészlet is... de... sajnos minden film esetén újra ki kellett választanom, nem jegyezte meg a készülék, valamint főmenüben nem is lehet állítani, csak az alapértelmezett hangsáv kiválasztására van lehetőség. Feliratoknál örömhír: 2015-ben végre egy óriásit lépett előre az emberiség, az űrutazás mellett talán a legnagyobb dolog sikerült, a .srt fájlok esetén a dőlt sorok értelmezést, azaz megjelenítést kaptak a feliratban! Azért ez valljuk be, nem semmi! Szomorú hír, hogy a már ismert hibajelenség (Avatar) több .m2ts-ből álló film esetén (vinyóról!), miszerint: váltáskor kihagy a hang, továbbra is fennáll ennél a chipset-nél is. :) (És szerintem ez így is marad már, mint a Dune 3D modellek és a Popcorn 410 esetén)

    Jukebox-ot még sosem kezeltem, így ráeresztettem az egyik külső vinyóra. Szépen végigszkennelte, talált, amit talált, majd elkezdtem volna keresni a szépen különszelektált kép és hanganyagaimat. Na, azok sehol nem voltak, zanzásítva kerültek a képernyőre. Be lehet állítani, hogy mi látsszon, de szerintem ennek nem sok értelme van, mert én is megszívtam, zenére állítottam, majd aljas szándékkal el akartam indítani egy filmet, mikor is kiírta: "nincs támogatott formátum a mappában".
    Végem volt: "Kész, eltűntek a filmek..." Aztán Jukeboxban visszaállítottam, hogy mindent mutasson, és mindjárt meglett minden. :) Nekem kissé körülményes a használata, a borítók felbontása, minőség sem tetszett (a Dune is 200x251-es felbontású képet használ (iDune), de az nem ennyire gázos minőség). Szóval Jukebox kikapcsol, marad a puritán menü... :( A könyvtárakban nagyon gyorsan tudunk navigálni. Sajnos nekem ez a kattints, kattints módszer már lassúnak tűnik. Megszoktam, hogy a borítóra kattintva azonnal indul a film. Jukeboxban is még kattintgatni kell, mert a segédinformációs oldalakon át kell vergődni. De ez az egyéni perverzióm, nem von le semmit a készülék értékéből. Ami még pötit zavart, hogy a külső feliratokat nem indítja alapértelmezetten a lejátszó, ezért azt is mindig újra kell kiválasztani és beállítani.
    Ahhoz képest, hogy csak BD lite mód van, szerintem lassan tölti be a filmet a készülék.

    Összegzésként:

    Felemás érzésekkel ülök tanácstalanul.
    Minőségi, fémdobozos készülék, ma talán a legkorszerűbb hardverrel, ami átlagember számára elérhető és meg is fizethető.

    Szép kép, jó hang, és e mellé a mérgelődés. A hang, feliratváltások nagyobb tragédiák nélkül megtörténnek.
    Az említett hálózatkezelési hiba, a hangeldobások sajnos nálam jelentős szerepet jelentenek a döntéshozatalban.

    Így nagy fájdalmamra el kell állnom a vásárlástól.

    Ha valamit elfelejtettem, elnézést, kérdezzetek.
    A "teszt" a teljesség igénye nélkül, csupán a fórumlakók tájékoztatása érdekében készült.

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák