Új hozzászólás Aktív témák

  • hzsolee

    őstag

    válasz anadroid #513 üzenetére

    Hát nincs még ilyen tapasztalatom. DHL-el nem jött még semmim, pedig alin már nagyon sok mindent vettem. Tudtommal náluk automatikus a vám, bár nem tudom az értéket honnan veszik. Bekérik minden csomaghoz a számlát ? :F Amúgy kínát ír feladási helynek. A szám még nem él, gyorsan rájuk írtam, hogy mi van...
    Ezt a közterhes 10 eurót, hol lehet megnézni?
    Az alis topikban van ilyen, az összefoglalóban:

    Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.
    A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta, hogy áprilisban 45,477 $-ig adómentes a küldemény.

    A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Új hozzászólás Aktív témák