Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • util

    csendes tag

    halo!

    tisztelt programozók.
    segítséget szeretnék kérni.
    egy gyár öt gyártósorát programoztam, és van egy probléma amit nem igazán értek.(nyílván bennem van a hiba...)
    a szerelősorok két részre vannak osztva az elsőt egy OMRON C200HG vezérli, nincs vele baj jól működik kora ellenére.

    a másik részt OMRON CQM1 CPU41 -el vezérlem és a program viszonylag egyszerű , sima létradiagram, csupa bit , merker, némi időzitő, számláló.

    a probléma, hogy egyszer fogja magát és lefagy a program.majd visszatölti a régi programot, és persze azzal nem indul semmi.
    azt az infót kaptam, hogy nem elég letölteni a programot , hanem kell egy "copy ram to rom" -ot nyomni, így felülírja a rom-ban található "old" verziót.
    a cx-programmer-ben nem találtam ehhez a cpu-hoz ilyen opciót.a programozó szoftver "PLC" füle alatt megnyíló táblában , van egy "EDIT" opció amivel bejuthatok a "SETTINGS" és egyéb kellékek mellett a "MEMORI CARD" és "MEMORI CASETTE/DM" felületre.

    azt sem értem, hogy működés közben miért áll meg egyszerűen, természetesen teszteltük a rendszert, különböző termelési helyzeteket szimuláltunk, vészleállásokat különböző gépállásokban , és nem volt gond. aztán egyszer csak megtörténik.

    kérdésem, ott kell-e valamit kezdeni, ha valaki tudja, illetve ha van valami jótanács szívesen venném.

    by,util

Új hozzászólás Aktív témák