Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95092224

    törölt tag

    válasz Szirty #992 üzenetére

    Ugye tudod hogy a PLC is számítógép!?

    Ugye tudtad, hogy a Zlotyi is pénz? :)

    A pic is szemantikailag egy teljes értékű számítógép, noha csak egyetlen áramköri tok az egész, mégsem gondolok rá számítógépként. Te hogy vagy vele?

    [ Szerkesztve ]

  • Dezsi82

    tag

    válasz Szirty #992 üzenetére

    Hali!
    Ha jól tudom a PLC inkább microcontroller. Az igazat megvallva nem tudom pontosan az miből áll, de egy robotvezérlő szekrényben van winchester, op rendszer, általában CD meghajtó, stb. Ha esetleg van KUKA robototok, nézd meg bootolás közben. Kb 5 perc, mire beindul szegény. :D És szépen mutatja a windows boot képernyőt. A japánok általában megcsinálják, hogy saját op rendszert írnak, ezért aztán gyorsabban is indulnak. Nézd meg az egyik robototok vezérlő szekrényét, a szervók fel lesznek fűzve egy kommunikációs hálózatra. A hálózat egyik végén lesz egy nagyobb doboz, az a számítógép.
    Azért nem PC-t írtam, mert az nekem a személyi számítógép. És a robotokban általában nem közönséges PC van. Bár a KUKA ez alól is kivétel, ott sima PC van. A vezérlőben ha jól emlékszem Win95, a kijelzőben attól függ mikori kiadás, Win95-WinXP. Na meg is kell, hogy mondjam, az a fajta robotvezérlővel van a legtöbb gond. :) De nekünk ez csak jó :D
    Nem beszélve a számtalan egyéb megoldásról is ami még esetleg lehetséges.
    Egyetértek.
    tt nem arról van szó, hogy tudja-e vagy sem.
    Azt írtad úgy tudod nem támogatja. Akkor úgy mondom, hogy támogatja, ha így jobban tetszik :)

Új hozzászólás Aktív témák