Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz Dezsi82 #987 üzenetére

    Hi Dezsi82!

    "Nagyon jól lehet vele logikai műveleteket végezni. A bool változótípus épp ilyen."

    Ha nem akarod érteni nem fogod.

    "Őszintén, nem tudom mire gondolsz, mit jelent a real time oprendszer. De a PLC-k is egymás után hajtják végre az utasításokat."

    Egymás után, de az sem mindegy mennyi idő telik el két ciklus között és mennyire garantálható az, hogy tényleg annyi fog eltelni. Alap windóznál erre semmi garancia nincsen.
    A valós idejő rendszerben garantált, hogy egy művelet egy előre meghatározott időn belül végrehajtásra kerül. Eindows-ban erre nincsen garancia.
    Még a siemensnek is van annyi esze, hogy a szoftveres PLC-jük (WinAC) alá tegyenek egy Real Time szoftvert (RTX), ami a fentit legalább valamennyire biztosítja.
    Más gyártók ilyen megoldásainál meg lehet hogy fel sem merül a windows...

    "...robotvezérlőkben megfelel a PC, és a windows, akkor azért olyan vacak mégsem lehet"

    Biztos van ilyen is. A robotok szervóinak vezérlése különösen érzékeny az időre.

    Végig igyekeztem szem előtt tartani és annak megfelelően válaszolni, de úgy érzem meg is kell fogalmaznom, hogy én nem kétlem mit lehet megoldani PC-vel, delphivel. Láttam már én is sokmindent.
    Itt arról van szó, hogy a szóbanforgó feladatokra vagy azok egy részére van sokkal jobb megoldás mint a PC.

Új hozzászólás Aktív témák