Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz Dezsi82 #915 üzenetére

    Hali Dezsi82!

    "Egyrészt nem tegnap kezdtem a dolgot, kb 10 éve foglalkozom ipari automatizálással."

    Én sem ezt, sem ennek ellenkezőjét nem feltételeztem.
    A kérdésedben rendelkezésemre bocsátott információkat voltam kénytelen felhasználni.

    "Másrészről valahogy például az OPC szerver is megoldja a dolgot."

    Természetesen megoldja. Éppen azért javasoltam a használatát, mert helyetted a nehezét megcsinálja.
    OPC-hez vagy minden egyes PLC típusra van egy driver, amit külön fejlesztettek ki, vagy fixen "beépített" hogy milyen PLC-kkel képes kommunkálni.

    "Szerintem valahogy úgy kell, hogy működjön a dolog, hogy a képernyő az adott kommunikációs csatornán (profibus,MPI, DeviceNet, soros,, stb) egy lekérdezési/vagy írási parancsot küld a PLCnek, és azt végrehajtja, bár erre csak megérzéseim vezetnek."

    Így működik. Csak többnyire minden PLC-t eltérő módon kell megszólítani.
    Ez akkor okoz problémát, ha nem konkrétan egy típussal akarsz kommunikálni, hanem sokfélével vagy a lehető legtöbb félével. Ha csak eggyel, akkor csak azt az egy kommunikációs modult kell megírnod.

    "Hiszen kétlem, hogy mondjuk egy ProFace képernyő, ami rengeteg PLCvel tud kommunikálni, olyan rengeteg féle lekérdezést. írást tudna végezni."

    Pedig ez a helyzet...

    "A profibus, vagy egyéb hálózati protokollt valahogy még meg tudjuk szerezni, mert hát ezek nyílt szabványok."

    Sajnos pénzt kérnek ezekért is.

    "Valami olyasmi kellene, hogy milyen parancsot küldjünk ezen a protokollon keresztül, hogy válaszként a PLC megmondja a memóriaterület értékét, ill beírja a kívánt értékre."

    Szerintem elsőre is értettem a kérdést, de úgy tűnik nem hiszed el a választ :)

Új hozzászólás Aktív témák