Új hozzászólás Aktív témák

  • murena2

    csendes tag

    válasz Szirty #3092 üzenetére

    " Miért nem írtad le részletesen hogyan próbáltál csatlakozni? Én nem voltam ott, nem tudom mit csináltál. "
    ...
    "Az hogy nem kapcsolódik érthető. Beállítottad a PG csatlakozást is, de hogyan, mire?"
    ...
    "Mindent kipróbáltál, de mi az a minden? Ha nem tudom mit csináltál, azt sem tudom megmondani mi a baj."
    ...
    Bocsánat a szűkszavúságomért.Nem akartam rontani a morált vele.
    Amit te írtál nem próbáltam még.

    Csatlakozási próbáim:
    PC-ről ethernet lehúz (WINCC) átdug a laptopra.

    1. Laptopon Virtuális gépet elindítom azon beállítom a hardveres hálózati kártyán a PC IP címét.
    Step7-ben PG beállítás TCP/IP(auto),ekkor üzenet hogy routeres csatlakozással kapcsolatban (pontosan nem emlékszem az üzenetre).Online csatlakozásnál hibaüzenet hogy nem tudja létrahozni a kapcsoltot. Bármelyik eszközt meg tudom pingelni és válaszol is

    2.Laptopon Virtuális gépet elindítom azon beállítom a hardveres hálózati kártyán a PC IP címét.
    Step7-ben PG beállítás TCP/IP. Online csatlakozásnál hibaüzenet hogy nem tudja létrahozni a kapcsoltot.
    Bármelyik eszközt meg tudom pingelni és válaszol is.

    3.Laptopon Virtuális gépet elindítom azon beállítom a hardveres hálózati kártyán a egy olyan IP-t ami a tartományba esik.
    Step7-ben PG beállítás TCP/IP(auto),ekkor üzenet hogy routeres csatlakozással kapcsolatban (pontosan nem emlékszem az üzenetre).Online csatlakozásnál hibaüzenet hogy nem tudja létrahozni a kapcsoltot

    4.Laptopon Virtuális gépet elindítom azon beállítom a hardveres hálózati kártyán a egy olyan IP-t ami a tartományba esik.
    Step7-ben PG beállítás TCP/IP.Online csatlakozásnál hibaüzenet hogy nem tudja létrahozni a kapcsoltot

    5. a virtuális gépen próbáltam a virtuális hálózati kártyát használni és az alap OP rendszeren beállítani egy tarományba eső címet. A Step 7-et az előbb leírt 2 módon próbáltam.

    Próbáltam új üres projektet létrehozni (természetesen nem varázslóval) Online nézetet választani.
    Próbáltam új projektet létrehozni úgy beletettem a CPU-t (természetesen nem varázslóval) Online nézetet választani,de semmi.

    Amit tudok a hálózatról:

    CPU ip 10.0.0.50
    ET200/1 10.0.0.5
    ET200/2 10.0.0.6
    PC (WINCC) 10.0.0.100

    Szerintem nálam már ott kezdődik a probléma hogy VIrtuális gép (virtualbox)

    ui.:

    Kösz a türelmet

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák