Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raven12

    senior tag

    Hali, TV vásárlás előtt állok, és fogalmam sincs, mit vegyek.
    Nagyon tolják a pofánkba ezeket a LED-eket, de másik fórumon azt olvastam, hogy csak a nagyon drágák jók belőle. Tulajdonképpen fingom sincs, LCD kéne-e, vagy plazma, sokféle dolgot hallottam mindegyikről. Ezért gondoltam, hogy megkérdezem, ha segítetek, azt köszönöm szépen!

    Szóval:
    Használat: főleg tévéadás, néha DVD-zés, médialejátszóval van lehetőségem FullHD-t is megjeleníteni.
    Nincs még digitális csomagom, de nem tervezek mindenféle drága, visszapörgethető 600000 filmes tárból válogatós hightech csomagot venni, inkább valami egyszerű kábeles UPC-t.
    A szoba világos, a tévé mögött (nem közvetlen) ablak van, szemben vele nincs. Sötétben ritkán nézünk TV-t.
    A nézési távolság 2,5-3 méter.
    102 centis képátlóra gondoltam, mert a legtöbb tévéadás ha jól tudom, még 4:3-as, és isten ments, hogy 16:9-be széthúzva kelljen nézni... Az más dolog, hogy pl. plazmánál beégetésnél 16:9-en hagyom.
    A FullHD jó lenne, de nem létszükséglet, 3D semmiképp nem kell.
    Csatlakozók, lehetőségek terén semmi különleges igényem nincs, legyen rajt HDMI, lehetőség szerint scart, tudjon alapbeállítási funkciókat, pip lehetőség és stb. engem nem izgat.
    Keretem: 120(nagyon max 140)ezer Ft.

    Tudtok segíteni? Plazma, LCD, LED? Milyen márka, milyen típus éri meg a legjobban a felsorolt szempontok szerint?

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz #09634560 #17205 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek!

    Szerintem nem lesz az kicsi, jópár éve egy 82centis CRT TV-nk van, 107-es 16:9-es 4:3-ba összehúzva kb. pont annyi, nem is kell nagyobb nekünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák