Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Turbo73 #8805 üzenetére

    Rendben, a szinkron jelátvitelnél tévedtem, illetőleg kevertem más fogalommal, de kábel és kábel között VAN különbség. Ezt magam láttam.És ha azt irod hogy "cél az" akkor elismered nagyjából, hogy el kell érni, így mégiscsak kell lennie valamiféle különbségnek. Áru is tükrözi, még ha nem is releváns..

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Turbo73 #8819 üzenetére

    Szerintem Te nem érted, amit írtam.

    "Ha egy 5 ezer forintos Kácsa kábelen tökéletes (tegyük fel) a jelátvitel, akkor egy szintén tökéletes 80e forintos Audioquest kábelen szerinted jobb lesz a kép/hang? Mégis miben/hogyan?"

    Pontosan arról beszéltem, hogy még egy 8-10 eFt-os kábelen is eléggé sanszos, hogy nem megy át hibátlanul a jel. Senki nem beszélt arról, hogy ha mindkét kábelen átmegy hibátlanul, akkor van-e különbség. Ez olyan, mintha azt firtatnád, hogy a 2x2 vagy a 2x2 adja-e a 4-et - ami nyilván értelmetlen. Sokan azt nem fogadják el, hogy egy olcsó, rosszul árnyékolt, nem minőségi vezetőből készült kábel nem képes hiba és módosulás nélkül továbbítani a jelet. Ha ezt nem hajlandó elfogadni, akkor fölösleges is vitatkozni. Pont az a különbség az egyes kábelek között, hogy milyen precizitással képesek a jelet továbbítani. Nyilván nem szakadéknyi különbségekre kell gondolni (a HiFi sem arról szól, hogy kis pénzzel hatalmas javulást érsz el - épp ellenkezőleg), kivétel mondjuk a tényleg ipari hulladék kábeleket, amiknél sok esetben egyértelmű hibákat lehet észlelni, ahogy azt szintén leírtam.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Turbo73 #8824 üzenetére

    "Viszont a 'szebbek a színek, jobb a kontraszt, jobb a hang' kijelentéseket csak azok teszik, akiknek fogalmuk sincs a működésről, viszont egyértelműen érvényesül a 'drága volt, tehát jobb' placebo hatás."

    Persze, ez teljesen egyértelmű. Alapvetően más jellegű hibák fordulnak elő a digitális képalkotáshoz kapcsolódó átvitelben jelentkező anomáliák során, mint az analógnál. Amiket én láttam az a folyamatos mozgásmegjelenítés zavara, a ki-kimaradó frame-ek, a blokkosodás/egyes szegmensek hibás megjelenése, illetve az kép bizonyos időközönkénti teljes kimaradása voltak - ahogy írtam is korábban. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy a Monster-em is hibázik itt-ott elvétve, de mivel azt már egyáltalán nem észlelem az ilyen méretű és minőségű megjelenítőn, ezért igazából nem is érdekel. 50 eFt-os kábelhez meg nem is fogom viszonyítani soha, mert úgysem lennék hajlandó annyit kiadni kábelre.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák