Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz balisz #81435 üzenetére

    Nem a fényerő a baj hanem a 120Hz, ami állítólag nem elég BFI-hez.
    HDR-hez automat kikapcsolná a BFI-t, ezen nem kell problémázni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz balisz #81435 üzenetére

    Igen, csak a pillanatnyi használtpiaci kínálathoz és árazáshoz, illetve a tudásukhoz képest. A korát nézve valóban ez is drága volt.
    Gondolom az is rontja a helyzetet, hogy nem csak a plazma TV használtpiac áll furán, hanem úgy általában is minden szórakoztatóelektronikai kütyü (nézz szét pl. a használt Geforce GTX videokártyák közt, szerintem találsz 1+ éves használtat drágábban, mint a legolcsóbb bolti ár :D).
    Illetve azt most nem nézegettem, de gondolom azok a devizahiteles használt autók sem olcsón vannak hirdetve, amiket már kétszer kifizettek a banknak az első tulajok, de még mindig többel tartoznak utánuk, mint az eredeti vételár (vagy netán hasonlóan, csak ingatlanra).
    A dollár is sokat cibálta magát felfelé (nem csak forinthoz képest), stb.

    ---

    Az LG azért nem csinál ilyet, mert vagy alkalmatlan rá a panel/vezérlő UHD HDR-től függetlenül (nézhetetlenül sötét lenne Rec709+Rec1886 anyagokkal is) és drága munka lenne alkalmassá tenni (komolyabb vezérlés, nagyobb terhelhetőség, stb), vagy egyszerűen nem érdekli őket, ahogy az LCD TV-iknél sem foglalkoznak ezzel, pedig a Sony és Samsung is régóta kínál ilyen módo(ka)t (több kevesebb sikerrel).
    Az LG-re nem jellemző a rétegigények (sokan nem is szeretik az agresszív impulzus módokat, indulva akár a topic-ból, hogy "vibrál a plazma") és "placebó minőség" (értsd az ő szemszögükből, ha szerintük épp elég éles a mozgókép egy "átlagfelhasználónak", hogy meggyőzzék róla a vásárlót, hogy elég jó az neki) kielégítésének hajszolása.

    A sima HDR kompatibilitáshoz semmi más nem kell, csak annyi, hogy a chipset képes legyen fogadni és értelmezni az új formátumokat (10 bit/color ; Rec2020 + SMPTE 2084 és metadata), nincs előírva, hogy milyen minőségben kell ebből végeredményt produkálni (értsd: lehet, hogy a kütyü megesz mindenféle UHD HDR formátumú anyagot, de ebből és régi Rec709 HD anyagokból is csak moslékot rak a képernyőre).

    A Premium címke már kicsit trükkösebb, mert viszonylag magasan szaturált alapszíneket és nagy fényerő tartományt is követel (1000-0.05 vagy 540-0.0005 cd/m^2).
    Nincs viszont előírva, hogy ezt az összes lehetséges beállítási kombinációban (képmódok és kapcsolóik, stb) tudnia kell, hisz nagyon jól tudjuk, hogy nincs és nem is lesz olyan LCD panel, aminek 20000:1 a statikus kontrasztja, ilyet csak dinamikus szabályzással tudhat. A BFI általában ki/be kapcsolható a TV-ken és alapértelmezésben OFF (lehet ilyen az OLED is, egy külön kapcsolóval, vagy csúszkával és biztos nem lesz gond az UDH HDR Premium-al ; a Samsung OLED is ilyen volt).

    Sőt, tágabb értelemben (ha nem csak OLED, hanem LCD is téma) nagyon is érdekes lehet idekeverni az UHD HDR Premium-ot, mert LCD-knél szerintem csakis impulzus módban lehet értelme, ha képkockáról képkockára képes más-más fényerőkön felvillantani a LED-eket az LCD (attól függően, hogy az egyes képkockák fényerő tartományához és/vagy átlagos fényerejéhez melyik háttérfény szint passzol a leginkább ; nem az ilyen másodperces késéssekkel reagáló, csillapított fényerő tekergetés, amit az LCD-k általában használnak dinamikus kontraszt címszó alatt). Szerintem ilyenkor lehet értelme HDR-ről beszélni egy LCD-nél. Bár az OLED-nél ez nem különül el ennyire.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák