Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balisz

    senior tag

    válasz Ijk #80536 üzenetére

    Tényleg nem kötözködni akarok és tudom hogy nekem van túl sok szabadidőm hogy ilyeneket keresek, de itt van egy kis szemelvény a HDTVtest Panasonic OLED tesztjéből a mozgásmegjelenítéssel kapcsolatban:

    "We were not left wanting by the real-world performance, but that’s largely because our main use is for 24p film, which is too low a frame rate to really push any display. With high motion sports content, plasma may still have the edge, although its very crisp motion was not entirely perfect (to be succinct, LCD and OLED motion has the tendency to blur, whereas plasma motion has the tendency to become noisy)."

    Azért ha "professzionális" tesztelők is azon a véleményen vannak hogy 24p mellett nem jön ki annyira a különbség akkor azért beismerhető hogy lehet benne valami. És ahogy én is írtam, 50 vagy 60hz-en már viszont nagy a különbség. És még egyszer elmondom, nem is azzal van a baj hogy valaki minden körülmények között a jobb mozgásmegjelenítést keresi, ez csak jó. Hanem azzal hogy milyen stílusban beszéltek azzal aki nem ugyan azon a véleményen van. Miért kell minden beszélgetésnek ott kikötnie, hogy "az LCD-s milyen nagyra van a tévéjével, majdnem elröhögtem magam amikor mondta hogy mennyire szereti a tévéjét, haha", meg aki nem mindig isteníti a plazmát az kötözködik meg troll. Nem igazán értem miért nem lehet normális stílusban megvitatni a kérdéseket.

Új hozzászólás Aktív témák